Szef KOD : powstała nowa fundacja a w radzie Władysław Frasyniuk

kijowski (1).png

W Warszawie powstała nowa fundacja. O szumnej nazwie „Demokracja XXI wieku”. Już to tym można byłoby się domyślić kto jest we władzach, ale i tak to spora niespodzianka. Prezesem Radosław Markowski, jego zastępcą Piotr Niemczyk, a w radzie fundacji Władysław Frasyniuk czy Monika Płatek. W towarzystwie Mateusza Kijowskiego. 

W informacji opublikowanych przez serwis mojepanstwo.pl można się dowiedzieć, że fundacja została zarejestrowana w połowie lipca tego roku, a siedzibę ma przy ulic Szarej w Warszawie.

Wśród licznych zadań są przede wszystkich populistyczne i nieprecyzyjne hasła w stylu: „budowanie sieci społecznych w kulturze otwartości i wzajemnej pomocy” czy „wpływanie na debatę publiczną w obszarze społeczeństwa obywatelskiego” albo „integracja środowisk naukowych, gospodarczych i akademickich”.

Najciekawsze jednak znaleźliśmy w rubryce „zarząd” oraz „rada fundacji”. Jest tam grono osób doskonale znanych czytelnikom portalu niezalezna.pl. Z działalności politycznej, ale również zaangażowania po konkretnej stronie sceny.

Prezes fundacji to Radosław Markowski. Dla formalności jedynie – socjolog, który swego czasu był przedstawiciele premiera Donalda Tuska w radzie CBOS. I znany ze wściekłych ataków na PiS.

Zastępcą Markowskiego jest Piotr Niemczyk – w latach 90. wiceszef wywiadu Urzędu Ochrony Państwa. Niemczyk prowadzi firmę Niemczyk i Wspólnicy, która zajmuje się wywiadem gospodarczym. W 2011 roku tvp.info ujawniło, że był etatowym doradcą Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych oraz członekiem rady konsultacyjnej przy Centralnym Ośrodku Szkolenia ABW. Ostatnio jest częstym gościem TVN24 jako „ekspert” ds. służb. 

Ale pojawia się również Monika Płatek, prawnik znana ze skrajnie lewicowych poglądów.

Jest też czołowy „obrońca demokracji”, czyli Mateusz Kijowski. On też chętnie głosi hasła w obronie kobiet, złośliwcy przypominają jednak ciągle o niespłacony alimentach. Do tego jeszcze Władysław Frasyniuk, który w ostatnich latach najbardziej znany jest z obrażania politycznych przeciwników. Teraz ma zająć się „poprawą debaty publicznej”.

screen mojepanstwo.pl

źródło: niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ