Aplikacja o tytuł Zielonej Stolicy Europy . Czy Wrocław jest zielonym miastem ?

przykład 2.jpg

Aplikacja o tytuł Zielonej Stolicy Europy to jest nasze zobowiązanie do konkretnych działań na rzecz tego, by Wrocław stał się jeszcze lepszym miastem do życia, napisał na blogi.wroclaw.pl prezydent Rafał Dutkiewicz.

Życzeniowa forma wpisu ma poprawić dobre samopoczucie wrocławian. Dla prezydenta ważne jest aby czuli się dobrze w swoim najbliższym środowisku, aby przybywało terenów zielonych, bowiem status „zielonego miasta dotyczy zdrowia i dobrobytu ludzi”. To w dużym skrócie treść wpisu.

Zastanawiające jest, jak Prezydent dokona zazieleniania Miasta, mówi Zofia Marzec, emerytowany lekarz i mieszkanka osiedla Gaj, skoro istniejące wolne place zostały już zabetonowane, czy będą trawiaste maty na chodnikach? Niegdyś, rzeczywiście Miasto było zielone ale dzisiaj? Każda wieża widokowa zweryfikuje marzenia o sadzeniu drzew, chyba że, mowa jest o wnętrzach podwórzowych przy kamienicach i w przestrzeni pomiędzy nowymi budynkami. Te zazwyczaj mają swoje patio „zrobione” przez deweloperów.

Najpierw zabrano Wrocławiowi wolne place, mówią mieszkańcy przy placu Grunwaldzkim a teraz będą tworzyć wysepki? z jednym drzewem wokół płyt chodnikowych? To niedorzeczne, dzisiaj mamy blokowiska i galerie tam gdzie niegdyś rosły drzewa.  Aplikacja, jest mrzonką i zostanie tylko w wirtualnej rzeczywistości pana Dutkiewicza, mówi Krystyna Kamińska, mieszkanka ul. Piastowskiej. A może chodzi tylko o to aby znowu oczarować nas wizjonerskim planem i podnieść słupek poparcia?! – pyta Marta Jakimowicz, mieszkanka ul. Curie Skłodowskiej (swoją drogą dlaczego ta kolejność?).

O zdanie w sprawie Aplikacji o tytuł Zielonej Stolicy Europy zapytaliśmy Grażynę Kordel radną w Komisjach: Kultury i Nauki oraz Komunikacji i Ochrony Środowiska  

(…) ” zazielenianie Wrocławia?!, to co robią deweloperzy to jest nieporozumienie ale przecież pozwala im na to prawo (…) mają swoje ustalenia z Miastem i robią to, co do nich należy. Problem w tym, mówi radna Kordel, że te ustalenia sprzeczne są zasadami planowania przestrzennego miasta, z normami, wreszcie z rozsądkiem. Bo co, zburzy się na przykład inwestycje na ul Suchej, wszak to będzie kolejna galeria a nie planowany dworzec autobusowy. Tu znowu mamy dylemat, bo nie dość, że nie rozwiązano kwestii komunikacyjnej to jeszcze się powiększy”.

A prezydent, optymista, kończy wpis tak: „mamy nadzieję, że wspólnie z mieszkańcami tego miasta uda nam się poprawić to co można, a przy okazji stworzyć wiele nowych dobrych rzeczy”.

Małgorzata Paw

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ