„Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego na Polish Cinema for Beginners

PCFB_Płynące wieżowce (2).jpg

W 7. sezonie Polish Cinema for Beginners przyglądamy się życiu polskiej młodzieży na przestrzeni dekad. 3 listopada, zapraszamy na pokaz „Płynących wieżowców” Tomasza Wasilewskiego.

Kiedy trenujący pływanie Kuba poznaje studenta Michała, między chłopakami rodzi się uczucie. Tylko, że Kuba związany jest już z Sylwią, a i jego matka zazdrośnie walczy o uwagę syna… „Płynące wieżowce” są próbą oddania ducha młodych ludzi, poszukujących swej tożsamości i próbujących dokonać właściwych wyborów życiowych. Światowa premiera drugiego filmu utalentowanego reżysera Tomasza Wasilewskiego, nagrodzonego w tym roku na Berlinale za Zjednoczone Stany Miłości, odbyła się w 2013 roku na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku.

Podczas siódmej edycji PCfB przyglądaliśmy się już dylematom studentów lat 70. u Krzysztofa Zanussiego w „Iluminacji” (1973), cofnęliśmy się też do czasów II wojny światowej, by w superwidowisku Jana Komasy „Miasto 44″ zobaczyć polską młodzież w ogniu wojny. Przed nami – poza „Płynącymi wieżowcami” – jeszcze portret hipisowskiej kultury wkraczającej do komunistycznej Polski w „Polowaniu na muchy” Andrzeja Wajdy (1969) i totalnej destrukcji w „Hardkor Disco” Krzysztofa Skoniecznego (2014). Całość, jak zawsze, odbywa się w języku angielskim, aby wszyscy mieszkańcy Wrocławia – bez względu na to skąd pochodzą – mogli poznać polskie filmy, a poprzez nie polską kulturę, obyczajowość, historię. W roku, kiedy Wrocław nosi tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, zaprosiliśmy też wyjątkowych gości: reżyserów, aktorów, scenarzystów. Szykujcie się na piękne filmy, ciekawe dyskusje, szalone imprezy.

Pokaz „Płynących wieżowców” odbędzie się 3 litopada o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu ​​Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Trzymajcie z polską młodzieżą – będzie się działo!

źródło: dony-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ