Ząbkowice Śląskie: Był poszukiwany i chciał uciec do Irlandii

policja fala.jpg

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który mając świadomość, że jest poszukiwany przez funkcjonariuszy, chciał uciec do Irlandii. Był bardzo zaskoczony, gdy kilkadziesiąt kilometrów od granicy w Ząbkowicach Śląskich autobus się zatrzymał i wsiedli do niego policjanci.

27 października 2016 roku, kilka minut po północy, do V Komisariatu Policji przyszedł mężczyzna, który chciał zgłosić popełnienie wykroczenia na jego szkodę. W trakcie przesłuchania podzielił się również z policjantem przyjmującym zawiadomienie bardzo ciekawą informacją. Jak oświadczył przed przyjściem do komisariatu był na dworcu. Tam usłyszał, że do jednego z busów wsiada mężczyzna, który ucieka z kraju, gdyż jest poszukiwany przez policję. Miał on jechać w kierunku Pragi, a stamtąd polecieć do Irlandii.

Policjant nie zlekceważył otrzymanej mimochodem informacji. Przekazał ją dyżurnemu, który postanowił to sprawdzić. Jak ustalił, o wskazanej godzinie faktycznie odjechał w kierunku Pragi autokar polskiego przewoźnika. Funkcjonariusze potwierdzili, że jednym z pasażerów  jest 25-letni mieszkaniec Łodzi, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za rozbój, czy kradzież z włamaniem.

Łódzcy policjanci nawiązali kontakt z policjantami z województwa dolnośląskiego na terenie którego znajdował się bus. Pojazd został zatrzymany w Ząbkowicach Śląskich przez funkcjonariuszy tamtejszej komendy. Dzięki rysopisowi przekazanemu przez łódzkich policjantów ząbkowiccy funkcjonariusze wśród pasażerów od razu rozpoznali poszukiwanego 25-latka. Mężczyzna był bardzo zaskoczony całą sytuacją, nie stawiał jednak oporu.

Zatrzymany został przewieziony do KPP Ząbkowice Śląskie skąd finalnie trafił do zakładu karnego.

źródło:dolonoslaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ