Były oficer WSI i działacz KOD zajmuje się handlem bronią

pobrane.jpg

Były oficer Wojskowych Służb informacyjnych, a obecnie aktywny działacza Komitetu Obrony Demokracji, zajmuje się handlem bronią. Do takich informacji można dotrzeć w sieci.

Wczoraj głośno w mediach zrobiło się o Tadeuszu Korablinie, byłym oficerze WSI, który obecnie jest aktywnym działaczem Komitetu Obrony Demokracji. Korablin miał po rozwiązaniu WSI zostać członkiem stworzonego przez Marka Dukaczewskiego Stowarzyszenia „Sowa”, zrzeszającego byłych oficer Wojskowych Służb Informacyjnych.

Jak się dowiadujemy, na co dzień Korablin zajmuje się handlem bronią. Tak wynika z informacji, które można znaleźć w sieci. Dostępny jest publicznie dokument, w którym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych 15 kwietnia 2014 r. udziela formie Cedar Services, której pełnomocnikiem jest Tadeusz Korablin, koncesji na obrót materiałami wybuchowymi klasy 1, bronią palną, białą, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym.

W Cedar Services Tadeusz Korablin zajmuje stanowisko dyrektora sprzedaży. Jak czytamy na stronie internetowej firmy, jej działalność obejmuje „szeroki zakres działań w dziedzinie handlu sprzętem wojskowym i z zakresu bezpieczeństwa”. Firmę Cedar Services założył w 2010 r. Sławomir Michalski, niewykluczone, że także członek Stowarzyszenia „Sowa”.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ