Niewierząca Gasiuk-Pihowicz nie chce oddać Kościoła bez walki

3788c4b5303541aba57ffb6c73fbbb1b.png

Naszą uwagę zwrócił wywiad z poseł Gasiuk-Pihowicz, byłą rzecznik partii Nowoczesna, jaki ukazał się w „Wysokich Obcasach”. Pihowicz określa się w nim jako feministka, ale mówi też: „Dlaczego mam oddawać nienawistnikom mój Kościół? Nie oddam Kościoła bez walki” – czytamy i przecieramy oczy ze zdumienia. W pamięci mamy bowiem słynny plakat z posłanką, kiedyś kandydatką „Unii Wolności”. „Polonistka, ateistka, euroentuzjastka” – tak prezentowała się na nim Gasiuk-Pihowicz. A więc katoliczka czy ateistka?

Czy posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz wie, jakie jest stanowisko Kościoła wobec np. legalizacji związków homoseksualnych, refundacji in vitro, lekcji religii w szkołach? Śmiemy wątpić, choć posłanka twierdzi, że jest katoliczką i nie odda Kościoła bez walki. 

Jednocześnie parlamentarzystka o zabijaniu dzieci mówi jak o zabiegu wycięcia wyrostka robaczkowego.

 

Razi mnie, że wszyscy, którzy tak mocno powołują się na katolickie hasła i katolicką naukę społeczną, zapominają o podstawach tej wiary: miłosierdziu, empatii, zrozumieniu, miłości bliźniego. Gdzie to wszystko jest w całkowitym zakazie aborcji? Gdzie to wszystko jest w zmuszaniu kobiety do rodzenia kalekiego dziecka bez płuc i nerek, które umrze kilka godzin po porodzie? Gdzie to jest w pomysłach, by karać kobiety i wsadzać je do więzień? Dla mnie to jest niekatolickie, niehumanitarne, okrutne. Nie ma w tym wiary w Boga, są za to hipokryzja i pogarda

– powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz w rozmowie z Elizą Michalik.
 
Pytana o powody, dla których „jest w Kościele”, nie wypisuje się z niego i firmuje go własnym nazwiskiem, osławiona „myszka agresorka” odpowiada:

 

Nie firmuję – mówię głośno o problemach, chorobach i wyzwaniach. Jednocześnie jest w Kościele wielu ludzi, których cenię. Jest ksiądz Boniecki, Lemański, jest „Tygodnik Powszechny”, „Więź”. Dlaczego mam oddawać nienawistnikom mój Kościół? Nie oddam Kościoła bez walki. Tak jak nie oddam bez walki Sejmu.

Mówiąc o Kościele, poseł .N wspomniała o księdzu Bonieckim, redaktorze naczelnym „Tygodnika Powszechnego”. Warto przypomnieć, że swego czasu bronił on satanisty Nergala, który na koncercie darł Biblię i rzucał kartki w tłum, mówiąc: „Żryjcie to g…o!”.

Innym razem Boniecki wstawił się za Grossem, który słynie z antypolskich wypowiedzi i publikacji szkalujących Polaków.

O kim jeszcze wspomina Gasiuk-Pihowicz mówiąc o kościele? O ks. Wojciechu Lemańskim, który głosił swoje teorie, sprzeczne z nauką Kościoła. Lemański od abp Henryka Hosera otrzymał dekret suspendujący.

fot. youtube.com

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ