W numerze listopadowym miesięcznika „Nowe Życie” o fenomenie świętości

h213.jpg

W numerze listopadowym miesięcznika „Nowe Życie” możemy dowiedzieć się więcej o fenomenie świętości, a także zapoznać się z sylwetkami kilku świętych i błogosławionych bliskich mieszkańcom Dolnego Śląska. Przedstawiona została postać bł. Czesława z ukazaniem elementów uważanych za historyczne i legendarne w przekazach jego życia. Można też prześledzić heroiczne życie bł. ks. Władysława Bukowińskiego oraz dolnośląskie ślady franciszkańskich męczenników z Peru – o. Michała i o. Zbigniewa. Ponadto kontynuujemy cykl związany ze św.  Jadwigą – tym razem opisując jej pogrzeb.

W numerze także o prawach i obowiązkach wiernych świeckich w Kościele, sensowności posiadania stałego spowiednika oraz zbliżającym się jubileuszu Reformacji. W serii abecadło rodzinne tym razem hasło: mężczyzna.

Życzymy ciekawej lektury. Ponadto informujemy, że archiwalne teksty z miesięcznika „Nowe Życie” oraz wybrany artykuły z gazetek parafialnych ukazujących się w archidiecezji wrocławskiej dostępne są na stronie internetowej, natomiast najnowsze informacje na profilu pisma na Facebooku.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ