UWr: Poszukiwani asystenci dla niepełnosprawnych studentów

uczenie.jpg

Uniwersytet szuka osób, które będą pomagać niepełnosprawnym studentom podczas zajęć na uczelni. Asystenci zostaną zatrudnieni i otrzymają wynagrodzenie.

Na Uniwersytecie Wrocławskim co roku angażowanych jest kilkunastu asystentów studentów z niepełnosprawnością. Teraz uczelnia poszukuje opiekunów dla dwóch osób: jednej niepełnosprawnej ruchowo, drugiej – niedowidzącej.
Obowiązki obejmują przede wszystkim pomoc w dotarciu na zajęcia i powrocie do domu, poruszaniu się po uczelni, przygotowaniu notatek z ćwiczeń i wykładów, załatwianiu spraw w dziekanacie. To ogólne zadania, ale każdy przypadek związany jest z dodatkowymi zadaniami. Np. student z niepełnosprawnością ruchową potrzebuje pomocy przy ubieraniu i rozbieraniu z kurtki lub płaszcza. 
W sumie opieka zajmie od 25 do 32 godzin w tygodniu.

– Asystenci są zatrudnieni w ramach umowy-zlecenia. Otrzymują wynagrodzenie w wysokości 12 złotych za godzinę – informuje Michał Raińczuk z biura prasowego UWr. – Doświadczenie w opiece nad osobami niepełnosprawnymi jest mile widziane. Z reguły w pomoc angażują się koledzy z grupy lub roku albo osoby od dłuższego czasu współpracujące z konkretnym studentem oraz członkowie rodziny. Z reguły są to młodzi ludzie i studenci, czasem osoby bezrobotne.

Zainteresowani powinni kontaktować się z Działem Spraw Studenckich Uniwersytetu Wrocławskiego.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ