Legnica: Wystawa na Zamku Piastowskim

WYSTAWA_Legnica-net(1).jpg

W legnickim Zamku Piastowskim do 18 listopada prezentowana jest wystawa pod tytułem: Dialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz (1888–1971).

Ekspozycję można oglądać codziennie w hallu I piętra, a uroczyste otwarcie nastąpi 4 listopada o godzinie 12.00 (piątek).

Stanisław Vincenz, urodzony w Słobodzie Rungurskiej na Pokuciu, jest autorem wielu dzieł, z których najważniejszy jest epicki cykl „Na wysokiej połoninie”. Pisarz był Polakiem z rodziny przemysłowców naftowych, studiował w Wiedniu, brał udział w I wojnie światowej i wojnie polsko-bolszewickiej. W Dwudziestoleciu był aktywnym twórcą kultury i działaczem publicznym. W 1939 roku kilka miesięcy spędził w więzieniu NKWD, wiosną 1940 przedostał się nielegalnie na Węgry, skąd w 1945 wyjechał do Francji. Był związany z paryską „Kulturą” niemal od początku jej istnienia, ostatnie lata życia spędził w Lozannie.

Wystawa prezentuje najważniejsze etapy jego biografii i główne wątki twórczości, przypomina esej: opowieść łączy fakty, fotografie, wspomnienia, opinie oraz fragmenty tekstów.

źródło: dolny-slask24h.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj