Nominacje profesorskie dla wrocławian

uczenie.jpg


Aż 99 osobom, pracownikom instytucji naukowych, badawczych i artystycznych, prezydent RP Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie. W tym gronie znalazło się dziewięć osób związanych z Wrocławiem.

Najwięcej nowych profesorów belwederskich przybyło tym razem Uniwersytetowi Wrocławskiemu. Dyplomy odebrali: prof. Małgorzata Łoboz z Instytutu Filologii Polskiej, 40-letni Krzysztof Krupiński z Instytutu Matematyki, Artur Krężel z Zakładu Chemii Biologicznej oraz prof. Andrzej Śmieja specjalizujący się w prawie cywilnym.

Profesorem tytularnym został prof. Marcin Czerwiński z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk. W Pałacu Prezydenckim nominacje odebrali także: prof. Józef Dziechciarz, szef Katedry Ekonometrii i Badań Operacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym, urolog prof. Tomasz Szydełko z Uniwersytetu Medycznego oraz Krzysztof Szabat, Kierownik Zakładu Napędu Elektrycznego, Mechatroniki i Automatyki Przemysłowej Politechniki Wrocławskiej.

Z wrocławskim Uniwersytetem Medycznym jest związana także prof. Bożena Płonka-Syroka, specjalizująca się w historii medycyny.

autor: Tomasz Wysocki

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ