Góra: Strzelał do psa. Teraz odpowie przed sądem

Petrykowski-Policja.PNG

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Niechlów zatrzymanemu przez policjantów z Góry, który postrzelił z wiatrówki psa sąsiada. Zwierzęciu udzielono pomocy weterynaryjnej natomiast mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

W sobotę, tuż przed godziną 16, policjanci zostali powiadomieni, że jeden z mieszkańców w gminy Niechlów postrzelił psa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Po przybyciu policjanci na posesji zastali osobę zgłaszającą oraz zranione zwierzę. Ustalili również mężczyznę, który dwukrotnie strzelił do psa z wiatrówki. Okazał się nim 44-letni sąsiad poszkodowanej.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 1.5 promila alkoholu. Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę oraz śrut, natomiast zwierzę trafiło pod opiekę weterynarza. Wczoraj 44-latek usłyszał zarzut przestępstwa z Ustawy o Ochronie Zwierząt w świetle, której grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Będzie musiał również zwrócić koszty leczenia psa.

źródło: policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj