Jerzy Stępień grozi pozwami

70ff86c010d9c43e614c507b735a21b4.jpg

Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, niemal w każdym występie medialnym popisuje się zdumiewającą arogancją. Dzisiaj zaczął już straszyć swoich krytyków sądowymi pozwami.

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej (FRDL) była hojnie dotowana przez rozmaite instytucje, gdy u władzy była Platforma Obywatelska.

„Prawie 900 tys. zł – tyle w 2015 r. otrzymała Fundacja sędziego Trybunału Konstytucyjnego (TK) w stanie spoczynku Jerzego Stępnia od Ministerstwa Spraw Zagranicznych, kierowanego wówczas przez Grzegorza Schetynę. W tymże roku Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej (FRDL) dostała też dofinansowanie m.in. od Rady Europy (instytucją której jest Komisja Wenecka), Fundacji im. Stefana Batorego oraz licznych polskich urzędów” – pisał portal niezalezna.pl tydzień temu.

Stępień nerwowo reaguje na pytania o finanse fundacji.

Z kolei dzisiaj Jerzy Stępień był gościem Radio Zet. Oczywiście, podczas rozmowy poruszono temat fundacji. Były prezes TK od swoich krytyków zażądał… przeprosin! A nawet straszy pozwami.

 

– Wezwałem Stanisława Piotrowicza (posła PiS – dop. red.), aby mnie przeprosił. Będą konsekwencje prawne. Wytoczę mu proces. Fundacja też będzie wytaczała procesy. Na pewno pan Żaryn doczeka się procesu, być może doczeka się go również Kamil Zaradkiewicz. Jego fundacja będzie skarżyła – stwierdził Stępień.

 

– Procesów szykuje się wiele, bo to jest stek kłamstw, półprawdy. Fundacja to jest najstarsza organizacja pozarządowa w Polsce. Przeszkoliliśmy 1,5 mln ludzi, ja nigdy przez te 27 lat nie dostałem ani złotówki z Fundacji, z racji pełnienia swoich funkcji tam. To jest działalność pro bono, społeczna – zapewniał.

fot. youtube.com

źródło: niezalezna.pl


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj