Podniesienie kwoty wolnej realne w 2018 r.

maxresdefault.jpg

Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej komisji finansów podkreślił w rozmowie z „Super Expressem”, że jest zwolennikiem podniesienia kwoty wolnej od podatku.

 – Uważam, że podniesienie kwoty wolnej od podatku jest dobrym rozwiązaniem, bo te pieniądze, które ludziom zostawimy, i tak wracają do gospodarki i budżetu państwa. Nie udało się podnieść kwoty do wysokości 8 tys. zł, jak było o tym mówione, co może być pewnym problemem. Niemniej można było spróbować podnieść kwotę wolną o niewielkie pieniądze, choćby 1000 zł.- stwierdził Janusz Szewczak.

Zdaniem wiceszefa sejmowej komisji finansów podwyższenie kwoty wolnej od podatku w obecnej sytuacji poskutkowałoby obniżeniem dochodów samorządów. Zaznaczył jednak, że trwają prace nad wprowadzeniem jednolitego podatku, co będzie sporą reformą. Oczywiście jest też wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie. Szewczak zauważył, że niska kwota wolna jest niesprawiedliwa, zwłaszcza wobec osób mniej majętnych.

– Zgadzam się, że jest ona skandalicznie niska, ale jednocześnie można powiedzieć, że lepiej późno niż wcale. Zwiększanie kwoty wolnej jest kierunkiem właściwym, choć rozumiem trudność techniczną, że budżet jest dokładnie policzony. Mamy prawie 30 mld zł na wydatki socjalne, więc pewnie nie wszystko uda się zrobić naraz. Niemniej podniesienie kwoty wolnej od podatku ma szansę realnie się spełnić w 2018 roku.- zadeklarował wiceszef sejmowej komisji finansów. I dodał: -Po prostu trzeba znaleźć na to pieniądze, a przesunięcie czasowe może zaowocować optymalnym rozwiązaniem- podkreślił Szewczak. 

fot. youtube.com

źródło: stefczyk.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj