Wrocław: Dworzec Nadodrze na sprzedaż

dworzec nad o.jpg

Jeden z najstarszych wrocławskich dworców – Dworzec Nadodrze, został wystawiony na sprzedaż. Przewozy Regionalne, które są jego właścicielem, postanowiły sprzedać go ze względu na ogromne koszty utrzymania i remontu, jakiego wymaga ten 150-letni zabytkowy budynek. Ważna informacja dla pasażerów – pociągi nadal będą się tam zatrzymywać.

Do kupienia jest nie tylko budynek dworca

– Nieruchomość jaką sprzedajemy to nie tylko sam dworzec, ale również sąsiadujące z nim budynki o łącznej powierzchni około 12 tys. mkw. – mówi Andrzej Piech, rzecznik prasowy dolnośląskiego  oddziału Przewozów Regionalnych Sp. z o.o.. – Nowy właściciel sam będzie mógł zdecydować, co tam w przyszłości powstanie. Teren ten nie jest bowiem objęty miejskim planem zagospodarowania przestrzennego. Nie może tylko wyburzyć istniejących już budynków.

Pasażerowie mogą być spokojni

Granice działki będącej częścią nieruchomości przeznaczonej na sprzedaż przebiegają przed peronami. Pasażerowie, jadący pociągiem w kierunku Trzebnicy, Lublińca, Ostrowa Wielkopolskiego, Warszawy czy Kluczborka albo w kierunku Wrocławia Głównego, mogą się więc nie obawiać o to, że przestaną się tam zatrzymywać pociągi.

– Ruch kolejowy z pewnością się nie zmniejszy, a być może w przyszłości będzie jeszcze większy, co zapewniają władze województwa – twierdzi Andrzej Piech. – Co prawda o tym, jaką funkcję będzie miał budynek dworca zadecyduje przyszły właściciel, jednak nie jest to miejsce, gdzie na połączenie kolejowe czeka się kilka godzin. To dworzec tranzytowy, gdzie po prostu przychodzi się na konkretną godzinę odjazdu pociągu, najczęściej żeby dojechać do pracy lub szkoły. W dodatku perony są zadaszone, podobnie jak na przystankach autobusowych. Prawdopodobnie za kilka lat, gdy nowy inwestor zakończy już w tym miejscu swoją inwestycję, nie będzie potrzebna już nawet kasa biletowa, bo bilety będzie się kupowało przez internet lub w biletomatach. 

Cena wywoławcza za cały obiekt to 8 mln zł netto. Zainteresowani udziałem w przetargu mogą się zgłaszać do 28 listopada 2016 r..

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj