Wrocław: MPK pozbywa się śmietników w swoim transporcie

tramwaj.jpg
MP przystanek kliniki

MPK usuwa śmietniki, które były zainstalowane w tramwajach i autobusach. Takie zalecenie dali eksperci od bezpieczeństwa. 

 – Na pewno zauważyliście, że już od jakiegoś czasu śmietniczki w naszych pojazdach są systematycznie usuwane. Dlaczego? Po co? Spieszymy z odpowiedzią. Do takiego ruchu skłoniła nas troska o Wasze bezpieczeństwo. Specjaliści zasugerowali nam, że usunięcie śmietniczek zmniejszy ryzyko pozostawienia niebezpiecznych przedmiotów w pojazdach – czytamy na profilu MPK na Facebooku. 

Dodatkowo umieszczanie w śmietniczkach odpadków takich jak butelki, czy puszki powoduje, że są one szybko zapełniane i nie spełniają swojej roli. Do tego przykry zapach, który pojawia się gdy do kosza trafiają resztki jedzenia. Dlatego zdecydowaliśmy, że czas pożegnać się ze śmietniczkami w pojazdach MPK. To rozwiązanie mamy już przetestowane – zauważyliście, że w pesach i moderusach nigdy ich nie było? Jesteśmy już w końcowej fazie procesu usuwania śmietniczek z pozostałych pojazdów. Za to kosze na śmieci na przystankach na pewno zostaną na swoim miejscu i będą Wam dobrze służyć – piszą administratorzy profilu MPK Wrocław. 

foto: wds

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ