Wałbrzych: Areszt dla „nietypowego drwala” – siekierą zniszczył 19 samochodów 

policja fala.jpg

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie 19 samochodów. Sprawca zrobił to przy użyciu siekiery, a straty jakie spowodował są szacowane na kwotę 15 tysięcy złotych. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.  
W nocy 26 października 2016 r. w Mieroszowie doszło do zniszczenia samochodu. Wandal powybijał w nim szyby oraz poprzecinał wszystkie opony. Jak się okazało był to początek czarnej serii. Tej samej nocy doszło do zdewastowania samochodu zaparkowanego przy ul.1-go maja w Wałbrzychu. Następnej nocy „niszczyciel” w podobny sposób uszkodził 13 aut – 10 w Boguszowie-Gorcach oraz 3 na terenie Wałbrzycha.  

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Analizując materiały zgromadzone w sprawie ustalili, iż za zniszczeniem samochodów może stać 46 letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc. Następnego dnia w godzinach porannych policjanci zapukali do drzwi mężczyzny, którego nie ucieszył widok mundurowych. Bardzo ucieszył natomiast jego sąsiada. Okazało się, że w nocy, 46-latek, wykazując się wątpliwym talentem malarskim, uszkodził drzwi sąsiada nanosząc wulgarne rysunki. Straty spowodowane jego „twórczością” oszacowano na kwotę 2 tysięcy złotych. W czasie przeszukania mieszkania 46-latka zabezpieczono przedmioty którymi dokonywał zniszczeń pojazdów. Jego ulubionym narzędziem była siekiera.  
Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.  
Niestety 46-latek już następnej  nocy z 30 na 31 października zniszczył  kolejny samochód w Boguszowie Gorcach. Mężczyzna został ponownie zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów na gorącym uczynku wybijania szyb w samochodzie zaparkowanym przy ul. Blankowej w Wałbrzychu. W tym przypadku siekierę zamienił na klucz francuski.  
Tym razem sąd aresztował 46-latka na trzy miesiące. Niszczyciel z Boguszowa zdewastował w sumie 19 samochodów. Straty spowodowane jego działalnością przestępcza oszacowano na kwotę ponad 15 tysięcy złotych.  

źródło: policja.gov.pl
 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj