WTS Sparta Wrocław podpisała kontrakty z nowymi zawodnikami

sparta1.jpg

Od mocnego uderzenia okres transferowy rozpoczyna WTS Sparta Wrocław. Do wrocławskiego zespołu dołącza dwóch niezwykle utalentowanych żużlowców. Andrzej Lebedev i Oskar Bober przeszli dziś we Wrocławiu kompleksowe badania medyczne, a następnie podpisali kontrakty z klubem.   

– Te dwa nowe kontrakty to przemyślany wybór. Wiemy, że mamy mocną drużynę, ale aby się rozwijać, musimy prowadzić długofalową politykę kadrową – podkreśla Krystyna  Kloc, prezes zarządu WTS Sparty Wrocław. – Sztab szkoleniowy ma konkretną wizję drużyny. Jestem przekonana, że Andzej to bardzo utalentowany zawodnik. Dla niego starty w najlepszej żużlowej lidze świata będą kolejnym krokiem w karierze. Oskar to ważne uzupełnienie drużyny. Wierzę, że pod okiem Rafała Dobruckiego wykorzysta swój potencjał i będzie się rozwijał – dodaje.

– Jak zawsze mierzymy wysoko. Najbliższy sezon będzie dla nas niezwykle ważny w kontekście powrotu na nowy Stadion Olimpijski. Chcemy walczyć o najwyższe cele sportowe, stąd kolejne wzmocnienia w naszej drużynie – dodaje Paweł Kończyk, wiceprezes zarządu WTS Sparty Wrocław.

Andzej Lebedev urodził się 4 listopada 1994 roku. Od lat uważany za największą nadzieję łotewskiego żużla. Jak sam mówi, żużel to w jego mieście, Daugavpils, absolutny numer jeden. Od dziecka wiedział zatem, że to w tym sporcie spróbuje swoich sił. W polskiej lidze po raz pierwszy zaprezentował się jako szesnastolatek. W swoim debiutancki sezonie w Nice PLŻ od razu wykręcił niezłą średnią 1,525 punktu na bieg. Dwa lata później debiutował już w zawodach z cyklu Speedway Grand Prix. Ponownie zaimponował w debiucie, startując z Dziką Kartą na domowym torze w Daugavpils zdobył dziewięć punktów. Stały rozwój potwierdził w sezonie 2016, w którym okazał się absolutnie najlepszym zawodnikiem w Nice PLŻ ze średnią 2,370 punktów na bieg.

– Dołączenie do drużyny Betard Sparty Wrocław to dla mnie ogromny sportowy awans, ale też sportowe wyzwanie. Zrobię wszystko, żeby wkomponować się jak najszybciej w ten niezwykle mocny zespół. Zdaję sobie sprawę, że PGE Ekstraliga to najwyższa światowa półka. Wiem jednak, że we Wrocławiu będę miał znakomite warunki do dalszego rozwoju. W tym miejscu dziękuję mojemu dotychczasowemu klubowi Lokomotivowi Daugavpils za opiekę przez ostatnie lata. To był dla mnie bardzo ważny i dobry czas – powiedział Lebedev.

Oskar Bober urodził się 9 listopada 1997 roku w Lublinie. Pierwsze żużlowe kroki stawiał w miejscowym SKMŻ Lublin. Licencję żużlową zdobył jeszcze jako 15-latek i szybko został okrzyknięty jednym z największych lubelskich talentów ostatnich lat. Ligową karierę rozpoczął od startów w barwach GKM-u Grudziądz, z którym wywalczył awans do PGE Ekstraligi. Rok później powrócił do Lublina. W barwach macierzystego klubu był jednym z najskuteczniejszych juniorów PLŻ 2. Dobre występy w Lublinie zaowocowały transferem do zespołu Orła Łódź. To właśnie w Łodzi Oskar poczynił największe postępy, dzięki czemu sezonie 2016 wykręcił średnią 1,606 punktów na bieg – jedną z najlepszych wśród pierwszoligowych młodzieżowców. Oskar Bober ma też za sobą ważny debiut w Speedway Grand Prix podczas zawodów w Toruniu 1 października 2016 roku.

– Cieszę się, że będę mógł pracować w tak stabilnym klubie. Betard Sparta Wrocław ma niezwykle silny skład. Myślę, że praca pod okiem Rafała Dobruckiego i jazda u boku doświadczonych kolegów z drużyny – Taia Woffindena czy Maćka Janowskiego – to doskonały impuls do rozwoju osobistego – kończy Oskar Bober.

foto: Sparta Wrocław

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj