Wyszkowski: Kiszczak to sowiecki agent!

3db63da227834bc3a66809ea18382686.jpeg

„Po ćwierćwieczu opowieści, które stawiały pomnik „bohaterowi narodowemu”, Czesławowi Kiszczakowi, nagle dowiadujemy się, że to zwykły sowiecki agent, który niszczył polskich patriotów i to nie w sposób biurokratyczny, ale podprowadzał ich pod lufy katów” — podkreśla Krzysztof Wyszkowski, komentując w rozmowie z Telewizjarepublika.pl odtajnione dziś przez Sławomira Cenckiewicza dokumenty obciążające gen. Kiszczaka.

– Od wielu lat, „zwłaszcza od Okrągłego Stołu, z ust najwybitniejszych osób, reprezentujących tzw. opozycję antykomunistyczną, takich jak np. Tadeusz Mazowiecki, Bronisław Geremek, Jacek Kuroń, Adam Michnik, padały stwierdzenia, że Czesław Kiszczak to „patriota, który zasłużył się dla Polski wkładem w przemiany demokratyczne, człowiek powodowany interesem Polski, człowiek wiarygodny”. Jeden z tych ludzi powiedział nawet, że „Kiszczak jest człowiekiem honoru” –przypomina wyszkowski, podkreślając jak wagę dzisiejszego wydarzenia, które obnaża prawdę.

– Ludzie, których podsuwał organom bezpieczeństwa Polski Ludowej, później byli poddawani represjom, nie tylko polegającym na zwolnieniach z pracy, ale i torturach, śmierci, ich rodziny były represjonowane. To były cierpienia setek tysięcy ludzi, którzy przez cały okres wolnej Polski, cierpieli represje, niektórzy ginęli, a część z nich do dzisiaj nie odzyskała pozycji, jaka należała im się ze względu na zasług w walkę o wolną Polskę, z okresu przedwojennego i powojennego – dodaje Krzysztof Wyszkowski.

– To właśnie tacy ludzie jak Kiszczak spowodowali, że na czele elit polskich stanęli sowieccy agenci, często odpowiedzialni za mordy na polskich patriotach. Zdominowali oni nie tylko wymiar polityczny, ale i opiniotwórczy, kulturalny – podkreśla były opozycjonista. Wyszkowski wskazuje także na godne potępienia powiązania, które obciąży Polskę i nie pozwalały jej zrobić kroku ku prawdziwej wolności. Jak twierdzi, sowieccy agenci zaoferowali swoim partnerom współwłasność III RP, co skutecznie zablokowały zmiany w Polsce.

– Te rewelacje o Kiszczaku wreszcie powinny przekonać szerokie kręgi społeczeństwa, że twórcy PRL-u i później ludzie, którzy organizowali Okrągły Stół to ludzie, którzy zaczynali i kończyli jako sowieccy agenci. Nie było żadnej różnicy, żadnej rewolucji. Jako sowieccy agenci, niszczyli najpierw polskie elity, a potem dogadali się przy Okrągłym Stole ze swoimi agentami, z ludźmi, którzy sojusz z tą sowiecką agenturą uważali za narzędzie do przejścia do elit rządzących. Ci sowieccy agenci zaoferowali swoim partnerom współrządzenie, współwłasność III RP. Zostało to przyjęte, zaakceptowane i przez ponad ćwierć wieku ten sojusz trwał – mówi.

Krzysztof Wyszkowski podkreśla, że dokumenty do tej pory były skrzętnie skrywane. Wielu ludziom zależało na utrzymaniu ich tajności „W tym czasie Kiszczak był wicepremierem w rządzie Tadeusza Mazowieckiego i razem ochraniali niszczenie akt. Mazowiecki się na to zgadzał, zgadzał się na to Krzysztof Kozłowski, następca Kiszczaka na stanowisku ministra spraw wewnętrznych. Wszyscy ci ludzie są odpowiedzialni za niszczenie akt i zacieranie zbrodni sowieckich czy PRL-owskiego aparatu służącego sowietom, za niszczenie Polaków, interesu państwa polskiego” – podkreśla Wyszkowski, dodając że akta ujawnione przez Cenckiewicza to jedynie wierzchołek góry lodowej. Materiałów było znacznie więcej, ale większość została niestety bezpowrotnie stracona.

Fot. YouTube

źródło: stefczyk.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj