Wałbrzych: NIE GODZĄ SIĘ Z LIKWIDACJĄ WAMAGU

wamag.jpg

W niedzielę 5 listopada we wrocławskiej telewizji “Głos Regionów” obejrzeliśmy program Marcina Rosińskiego, w którym zasadniczym tematem była sprawa przyszłości zakładu i ludzi zatrudnionych w likwidowanym Wamagu.

W tej transmitowanej na żywo audycji wystąpili pracownicy, związkowcy, władze samorządowe, eksperci i publicyści. Mówiono o wielkim potencjale tego zakładu. Kopex Wamag nie może być zlikwidowany w ciągu kilku minut – podkreślano.  Związkowcy dalej starają się uratować ten zakład, ale w Zabrzu nikt z firmy i ze związku nie chciał się wypowiedzieć przed kamerą. Również prezes Kopexu nie chciał rozmawiać.

Padł pomysł, by powołać spółkę pracowniczą, aby ten zakład uratować. Niech Kopex odda to, co zabrał czyli dokumentację i kompleks zamówień – takie są podstawowe warunki, by powołać ewentualnie spółkę powiedział Radosław Mechliński – wiceprzewodniczący ZR NSZZ “Solidarność” Dolny Śląsk.

Przedstawiciele załogi podkreślali, że chcą pracować i doczekać za dwa lata 200-lecia zakładu. Póki co wielu pracowników nie otrzymało jeszcze zaległych wypłat.

jw

foto Janusz Wolniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj