Ministerstwo oddaliło jej wniosek HGW chciała dodatkowe miliony na reprywatyzację

pobrane (2).jpg

 

Ministerstwo Skarbu Państwa oddaliło wniosek prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o przyznanie 200 mln zł dotacji na reprywatyzację. Maciej Małecki, sekretarz stanu w MSP podał na konferencji prasowej, że 26 mln zł z tych dotacji trafiły w ręce osób, które skupują roszczenia.
 
Marzena K. była urzędniczka ministerstwa sprawiedliwości z tytułu odszkodowań reprywatyzacyjnych w Warszawie dostała już ponad 38 mln zł. W połowie października została zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. K. jest osobą, która skupuje roszczenia. W 2014 roku przejęła od innej osoby roszczenia i prawa do działki przy ulicy Darłowskiej na warszawskim Grochowie.

Jak dodał Małecki podczas konferencji w KPRM 42 mln zł z dotacji trafiły do trzech kancelarii prawnych.

 

Ministerstwo Skarbu Państwa oddala wniosek Hanny Gronkiewicz –Waltz o 200 mln zł dotacji na reprywatyzację. Ponad 26 mln zł z dotacji resortu jest w rękach skupiających roszczenia. 42 mln zł z dotacji ministerstwa na reprywatyzację otrzymały 3 kancelarie prawne

– powiedział Małecki.

Powód z jakiego oddalono wniosek prezydent Warszawy są wątpliwości, w jaki sposób miasto gospodarowało tymi dotacjami. Do tej pory reprywatyzacja kosztowała stolicę 1,1 mld zł. 400 mln z tej kwoty pochodziło właśnie z budżetu państwa, z państwowego funduszu reprywatyzacyjnego.

fot. youtube.com

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj