Transgraniczne targi z pracą za granicą po raz pierwszy w Bolesławcu

urzad pracy.jpg

Już za niespełna tydzień ruszają Transgraniczne Targi Informacyjno-Rekrutacyjne. Po raz pierwszy w Bolesławcu. W jednodniowych targach weźmie udział 60 wystawców, 3 z Polski,
6 z Czech i 51 z Niemiec!

Ogromna liczba pracodawców z polsko-czesko-niemieckiego pogranicza zainteresowana jest pracownikami z Polski. Chwalą ich za chęć do pracy i fachowość. Każdy pracodawca zgłasza po kilka lub kilkanaście ofert w różnych zawodach i branżach. Możemy więc śmiało powiedzieć, że każdy zainteresowany ma szansę znaleźć interesującą dla siebie propozycję od prostych prac pomocniczych poprzez wykwalifikowanych pracowników. Na odwiedzających targi będzie czekać około tysiąc miejsc pracy – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Targi mają jasny cel – prezentację mieszkańcom pogranicza możliwości podjęcia pracy u sąsiadów po niemieckiej i czeskiej stronie, a także pokazują drogę do znalezienia pracy w Polsce. Innym celem targów jest również możliwość edukacji w kwestii rynku pracy, czy też poznania zasad prowadzenia działalności gospodarczej po trzech stronach granicy.

Wystawcy zaprezentują się we wtorek, 15 listopada w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu (ul. H. i W. Tyrankiewiczów 11) w godz. 10.00-14.00.

W trakcie targów będzie działało również specjalne stoisko rekrutacyjne projektu, w którym może wziąć udział 100 Dolnoślązaków zainteresowanych pracą za granicą. Dzięki temu mogą liczyć m. in. na bezpłatne: szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe, doszlifowanie języka obcego, nawet 5 tys. zł na start w nowym miejscu pracy, doradztwo zawodowe oraz dobrane do indywidualnych oczekiwań oferty pracy, dostępne w sieci EURES. Więcej szczegółów na miejscu.

XX Polsko-Czesko-Niemieckie Transgraniczne Targi Informacyjno-Rekrutacyjne są sztandarowym działaniem Partnerstwa Eures-TriRegio i są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu EaSI. Organizują je doradcy Eures Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przy wsparciu Powiatu Bolesławieckiego i Powiatowego Urzędu Pracy w Bolesławcu.

Eures jest siecią współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy. Wsparcie jest ogólnodostępne, bezpłatne i skierowane do osób poszukujących pracy, zainteresowanych wyjazdem do innego kraju w celach podjęcia pracy oraz do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z zagranicy.

Więcej informacji o targach i pracy za granicą można znaleźć na www.eures.dwup.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj