Dla Polaków produkt polski oznacza wysoką jakość. O akcji “590 Powodów”

kasa normalny jagieło.jpg


Kupowanie produktów narodowych to dobra idea, bo pieniądz obraca się na rynku polskim. To napędza gospodarkę, a nasze pensje rosną. Mamy przez to szansę stać się bogatym krajem – mówił w studiu TV Republika Konrad Wielądek, koordynator akcji „590 Powodów”, która promuje patriotyzm ekonomiczny.

590 Powodów” jest akcją promowania kupowania polskich produktów od polskich przedsiębiorców, czyli po prostu patriotyzmu ekonomicznego. Nazwa akcji wzięła się od pierwszych trzech cyfr w kodzie paskowym produktów, których krajem pochodzenia jest Polska – 590. Polski produkt rozumiemy jako taki, który pochodzi od polskiego producenta – mówił Konrad Wielądek.

– Przeprowadziliśmy na wstępie ankietę w małych i mikroprzedsiębiorstwach. Postawiliśmy pytanie, czy chętnie przedsiębiorcy inwestowaliby w polskie technologie informatyczne. Okazało się, że polskie firmy wolą korzystać z polskich produktów z kilku powodów. Przede wszystkim, dla produktów informatycznych, jest to etap wdrożenia, a także obsługa i serwis. Znacznym ułatwieniem dla kupujących jest tutaj brak bariery językowej. Dla Polaków produkt polski oznacza również wysoką jakość – dodaje Wielądek.

– Akcja „590 Powodów” przebiega już m.in. na naszej stronie internetowej. Firmy mogą się tam rejestrować i otrzymać za to logotyp naszej akcji, który mogą umieścić np. na swoich produktach. W ramach akcji zgłosiło się już do nas ok. 1000 firm – tłumaczy koordynator akcji „590 Powodów”.

– Kupowanie produktów narodowych to dobra idea, bo pieniądz obraca się na rynku polskim. To napędza gospodarkę, a nasze pensje rosną. Mamy przez to szansę stać się bogatym krajem – stwierdza Konrad Wielądek.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ