Miał prawie 3 promile i chciał kierować cysterną z towarem o wadze 24 ton

Policja - napis.jpg

Bolesławieccy policjanci dzięki interwencji zawodowych kierowców zatrzymali mężczyznę, który mając blisko 3 promile chciał prowadzić samochód ciężarowy załadowany 24 tonami towaru. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymał telefoniczną informację o kierowcy, który prawdopodobnie po wypiciu alkoholu usiadł za kierownicę. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zdarzenia zostali poinformowani przez dwóch mężczyzn o tym, że zabrali oni kluczyki kierowcy samochodu ciężarowego, który na parkingu bardzo nieudolnie manewrował pojazdem uszkadzając swój zbiornik paliwa. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pijany uniemożliwili jego dalszą jadę. 

Kiedy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu sprawdzili stan trzeźwości 29-letniego obcokrajowca, okazało się że ma on blisko 3 promile alkoholu.  Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzut, a pojazd został przekazany właścicielowi firmy, której 29-latek był pracownikiem. Podejrzany przyznał, że wcześniej z kolegą wypił alkohol i twierdził, że za kierownicę wsiadł żeby tylko przestawić samochód. Za przestępstwo, o które podejrzany jest kierowca ciężarówki, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień oraz grzywna.

Źródło: KPP w Bolesławcu 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj