Młody Impel wygrywa z Muszyną Proxima Kraków

We Wrocławiu spotkały się dwie ambitne drużyny, które toczyły otwartą grę. Górą w trzech setach były gospodynie, ale sukces Impelkom wcale tak łatwo nie przyszedł.

1

W pierwszym secie od stanu 7:4 przewagę osiągnęły wrocławianki za sprawą dokładnej gry w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a as (tradycyjnie już) Sandry Mielczarek i dotknięcie siatki gości pozwoliło Impelkom osiągnąć pięciopunktową przewagę 12:7. Dobrze prezentowała się w drużynie Muszyny/Kraków Weronika Krzysztofiak, która „trzymała” przyjęcie i atak z IV strefy. Mimo niezłej gry gości to przeważnie impel zdobywał punkty po atakach Barbary Cembrzyńskiej i Sandry Mielczarek ze skrzydeł, a Magdaleny Ociepy ze środka siatki (18:12 i 21:14 dla Impel Wrocław). Seta zakończył błąd drużyny z Małopolski, a na tablicy wyników widniał rezultat 25:16 dla gospodyń.

Od zaciętej gry rozpoczęła się partia druga, w której na początku były same remisy. Po wspaniałej akcji, w której swój kunszt pokazały oba teamy, Sandra Mielczarek skutecznym atakiem zakończyła tę długą wymianę wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 10:8. Od tego momentu „posypała się” gra Muszyny/Kraków i wrocławianki zaczęły osiągać znaczną przewagę16:10, 21:14. Nie pomogły niezłe indywidualne akcje drugiej przyjmującej gości Karoliny Wojty, a kolejna długą akcję znów wygrywają wrocławianki. Jej bohaterem została Magda Ociepa, która skutecznie atakowała. Set zakończył się pewnym zwycięstwem Impel Wrocław 25:15, ale gra mogła się podobać po obu stronach siatki.

4:2 dla Impel Wrocław oraz 7:2 po dwóch asach Sandry Mielczarek to początek seta trzeciego. Zespół gości jednak się nie poddawał i m.in. po ataku Magdaleny Hokli doprowadził do stanu 11:10 dla Impela. W tym momencie meczu zawodniczki Muszyny Kraków zaczęły się sporo mylić w ataku, dodając do tego stale skuteczne wrocławianki wynik gościom znów zaczął uciekać, 13:9 i 16:19 dla Impel Wrocław. Przy stanie 21:14 obie drużyny zaczęły się mylić przy wykonywaniu zagrywki. 24. punkt Impelki zdobyły efektownym blokiem Łucja Kuriata/Sandra Mielczarek, a ta ostatnia przypieczętowała set i cały mecz znakomitym asem serwisowym. 25:18 dla Impel Wrocław i 3-0 w całym meczu.

Impel Wrocław – Muszyna Proxima Kraków 3-0 (25:16, 25:15, 25:18)

Impel Wrocław: S. Flendrich, B. Cembrzyńska, M. Ociepa, D. Jezierska, S. Mielczarek, A. Śmidowicz, M. Stasiak (L), K. Gulik oraz M. Nowak, A. Wysocka, Ł. Kuriata, S. Świętoń.

Muszyna Proxima Kraków: K. Tkaczyk, M. Banaś, W. Krysztofiak, B. Malinka, K. Boroń, W. Wojdyła, K. Wojta (L) oraz E. Rosiek (L), M. Hołda, Z. Nowak.

MVP: Magdalena Ociepa.

źródło: impelwroclaw.pl/