Zatrzyma pijanego kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

policja - zatrzymuje.jpg

Przyjechał do sklepu motorowerem, zsiadał z niego chwiejnym krokiem. Zrobił zakupy i chciał jechać dalej. Zauważył go zgorzelecki policjant będący po służbie. Funkcjonariusz zatrzymał go. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Zatrzymany mężczyzna miał też aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. 

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który kierował motorowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Podejrzany to 52-letni mieszkaniec Pieńska. Do jego zatrzymania doszło przy jednym ze sklepów, kiedy policjant będący po służbie zauważył jak w pobliże placówki handlowej podjeżdża motorower. 

Funkcjonariusz spostrzegł, że kierujący zsiadając z pojazdu ma chwiejny krok. Mężczyzna udał się do sklepu, po czym po zakupach chciał jechać dalej. Wtedy policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę.
Wezwany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 52-letni mieszkaniec Pieńska kierował motorowerem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 
Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło także na jaw, że mężczyzna nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu. Z tego też powodu sąd orzekł już wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Teraz za czyny, o które 52 – latek jest podejrzany, w świetle obowiązujących przepisów, oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.  
Źródło: KPP w Zgorzelcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj