Pociąg do Warszawy przyspiesza [NOWY ROZKŁAD JAZDY]

pesa.jpg

Nowe połączenia, krótsze czasy przejazdu z Wrocławia do Warszawy i Zielonej Góry, a także dogodniejsze godziny odjazdów i przyjazdów pociągów – tak przedstawia się nowy rozkład jazdy PKP Intercity dla województwa dolnośląskiego. Zmiany zaczną obowiązywać od 11 grudnia, natomiast bilety na połączenia będzie można kupić już od 11 listopada. 

Nowe połączenia z Dolnego Śląska

Od połowy grudnia PKP Intercity wydłuży relację pociągu IC Asnyk. Do tej pory skład kursował na trasie Jelenia Góra – Łódź, a w nowym rozkładzie pojedzie dalej do Warszawy. Ponadto, od marca, pociąg TLK Mamry, jadący z Białegostoku i Olsztyna do Wrocławia, pojedzie dalej do Jeleniej Góry. Kolejną nowością w rozkładzie jazdy będzie skład IC Boznańska, który połączy stolicę Dolnego Śląska z Krakowem i Przemyślem. Natomiast dzięki dodatkowemu połączniu TLK Swarożyc, codziennie, z wrocławskiego dworca, odjadą trzy pociągi do Zielonej Góry. 
W grudniu zostanie zmieniona kategoria pociągu Fredro relacji Wrocław – Warszawa z Express InterCity (EIC) na InterCity (IC). Standard składu zostanie zachowany, ale pasażerowie zapłacą mniej za bilety. 

Krótsze czasy przejazdu

W nowym rozkładzie jazdy skróceniu ulegną niektóre czasy przejazdów. Krócej, o około 30 minut, pojadą pasażerowie z Warszawy do Wrocławia, przez Łódź i Kalisz, pociągami InterCity, obsługiwanymi przez pojazdy PesaDART. Dzięki zakończonym pracom modernizacyjnym, również o około 20 minut krócej będzie trwała podróż z Wrocławia do Zielonej Góry. Od połowy grudnia wyniesie ona około 2 godzin.  

Cykliczne połączenia

W nowym rozkładzie jazdy zostanie utrzymany cykl odjazdów pociągów ze stolicy województwa dolnośląskiego. Dzięki temu podróżni jadący z Wrocławia do Poznania będą mieli do dyspozycji połączenia co godzinę, do Warszawy, Krakowa i Katowic – co dwie godziny, natomiast do Łodzi – co cztery. PKP Intercity także lepiej dostosowało godziny odjazdów i przyjazdów swoich pociągów. Skład Express InterCity Premium (EIP) z Warszawy do Jeleniej Góry przyjedzie o 21:20, a nie jak do tej pory po 23:00. Natomiast w drugą stronę, skład rozpocznie swój bieg o 5:30, a nie o 4:50.  

Bilety w promocyjnych cenach

PKP Intercity umożliwia zakup biletów krajowych na 30 dni przed planowaną podróżą. Na tych, którzy kupują bilety z wyprzedzeniem czekają rabaty – w przypadku pociągów ekspresowych można skorzystać z promocji Super Promo, dzięki której, np. pociągiem Express InterCity Premium, z Wrocławia do Warszawy, można pojechać już za 59 zł. Na wszystkie pociągi obowiązuje oferta Wcześniej – Taniej. W jej ramach, w zależności od terminu zakupu, pasażer otrzymuje rabat w wysokości 30, 20 lub 10%. Bilety PKP Intercity można kupić w kasach, biletomatach, przez internet na www.intercity.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator.

Informacja dla pasażerów o nowym rozkładzie

Więcej informacji na temat rozkładu oraz ofert PKP Intercity można znaleźć na stronie www.intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer telefonu 19 757. Dodatkowo, w weekend, w który zmienia się rozkład jazdy, na największych dworcach w Polsce, np. na stacji Wrocław Główny, pomocy pasażerom udzielą informatorzy mobilni.

źródło: wroclaw.pl

autor:  Janusz Krzeszowski 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj