7 grudnia – planowane oddanie do ruchu nowej pętli przy ul. Racławickiej 17 grudnia – planowane oddanie do ruchu nowej pętli przy ul. Racławickiej

raclawicka-1.jpg

W związku z planowanym oddaniem do ruchu nowej pętli autobusowej w rejonie skrzyżowania ulicy Racławickiej i Odkrywców i zakończeniem kolejnego etapu prac związanych z budową ulicy Racławickiej wraz z mostem przez rzekę Ślęzę, od 17 grudnia 2016 roku (sobota) po przeanalizowaniu wniosków pasażerów komunikacji zbiorowej przesłanych do Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych A, 125, 126 i kursów nocnych linii 247 i 251.

Trasa autobusów linii A zostanie przedłużona od strony Alei Piastów do nowej pętli autobusowej przy ulicy Racławickiej. Kursy autobusów linii 126 zapewnią obsługę komunikacyjną ulicy Racławickiej dojeżdżając od strony ulicy Powstańców Śląskich do pętli przy ulicy Racławickiej. 
Autobusy linii 125 jadące z pętli Brochów będą kursowały w wydłużonej relacji do pętli Krzyki, w obu kierunkach przez Aleję Piastów, ulicę Racławicką, Skarbowców, Sowią i Krzycką do pętli Krzyki. 
W porze nocnej, kursy linii 251 zostaną również wydłużone do pętli Krzyki przez ulicę Racławicką, Skarbowców, Sowią i Krzycką.

Dla poprawy informacji pasażerskiej, obecne kursy linii 247 realizowane w relacji Poświęcka (Ośrodek Zdrowia) – Skarbowców (pętla) zostaną wydzielona jako osobna linia nocna 248, która będzie kursowała w relacji Poświęcka (Ośrodek Zdrowia) – Racławicka (pętla). Autobusy nowej linii nocnej 248 będą kursowały od ulicy Powstańców Śląskich bezpośrednio ulicą Racławicką do nowej pętli autobusowej. W kierunku powrotnym, autobusy będą kursowały ulicą Racławicką, Gajowicką i Hallera do ulicy Powstańców Śląskich. 
Obsługę komunikacyjną ulicy Skarbowców w porze nocnej będą zapewniały autobusy linii 251.
źródło: WTR UM Wrocław  

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj