Nowy Wiceprezes KGHM: Pracuję dla Polski

Michał Jezioro.jpg


Do zarządu KGHM Polska Miedź S.A. trafił właśnie Michał Jezioro, który od ponad dekady wprowadza produkty miedziowej spółki na rynki wschodzące. Na koncie ma wiele sukcesów biznesowych. Czy KGHM czeka rewolucja?  – Musimy być przygotowani na różne warianty  – zapowiada.

Nowy wiceprezes od ponad 10 lat skutecznie wprowadza za granicą produkty KGHM. Sprawdził się również w ściąganiu należności wobec spółki zależnej od miedziowego potentata. A ponieważ ma w tym duże doświadczenie wkrótce mają niego spaść bardzo trudne decyzje w procesie naprawczym KGHM-u. Do Polski przyjedzie prostu z Szanghaju, bo to właśnie w Azji spędził ostatnie lata. Odpowiadając za m.in. kontakty handlowe z Chinami zbudował nowoczesny zespół zakupowo-sprzedażowy. Dotąd pełnił funkcję prezesa KGHM Shanghai Copper Trading. – Od lat pracuję dla Polski dbając o nasz wizerunek za granicą – komentuje Michał Jezioro. – W obecnej sytuacji rynkowej musimy być przygotowani na różne negatywne warianty, trzeba więc prowadzić  zdyscyplinowaną  politykę kosztową, ale oczywiście nie możemy zapomnieć o rozwoju  – podkreśla. 

Zagraniczne doświadczenia nowego wiceprezesa mają pomóc w reorganizacji miedziowej spółki, która staje przed trudnym wyzwaniem. Chodzi nie tylko o spadek cen metali , ale również o  problemy w zarządzaniu trudnymi projektami zagranicznymi.  

Michał Jezioro nie chce komentować działań swoich poprzedników. – Każdy ma swoje trudne zadanie. Skupmy się na przyszłości. Wierzę, że zawsze można zrobić więcej. Jestem optymistą i mam nadzieję, że pozytywne efekty naszej pracy będą widoczne już wkrótce. Cieszę się, że wracam do Polski – mówi.  Jaka przyszłość czeka KGHM? Spółka zamierza postawić na ekspertów – ważne by każdy robił to co potrafi najlepiej. Jak podkreśla nowy wiceprezes: niektóre piony wymagają wzmocnienia, ale  potrzebna jest także nowa jakość w zarządzaniu. – Firma jest tak silna, jak zespół ludzi, którzy ją tworzą – mówi.

W KGHM Polska Miedź S.A. Michał Jezioro będzie odpowiedzialny za rozwój firmy. Ukończył zarządzanie na Uniwersytecie Wrocławskim.  Zna biegle niemiecki i angielski oraz komunikuje się w języku chińskim.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ