Są już wykonawcy remontu ulic na południu miasta

oltaszynska_.jpg


ZDiUM wybrał wykonawców przebudowy fragmentu Ołtaszyńskiej i Wojszyckiej oraz ulicy Maczka. Remont ma ruszyć w tym roku.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we wrześniu ogłosił przetarg na dwie inwestycje drogowe na Partynicach i Ołtaszynie. Teraz rozstrzygnięo dwa przetargi na te zadania.

Gruntownej zmiany doczeka się fragment ulicy Ołtaszyńskiej i Wojszyckiej oraz ulica Maczka. W pierwszej lokalizacji, oprócz odnowienia nawierzchni, powstanie też mini-rondo. W drugiej lokalizacji stanie sygnalizacja świetlna przy wjeździe na ul. Ołtaszyńską, w okolicach nowego kościoła, a fragment obecnej drogi gruntowej zyska nową, trwałą nawierzchnię.

 – W ramach pierwszej inwestycji przebudujemy ul. Ołtaszyńską na odcinku od ul. Malinowej (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Wojszyckiej (wraz ze skrzyżowaniem) oraz ul. Wojszycką, na odcinku od ul. Ołtaszyńskiej do ul. Agrestowej – wylicza Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.
Poza wymianą nawierzchni drogowcy przebudują istniejące zatoki i perony autobusowe, powstaną wyniesione skrzyżowania, na nowo wyznaczone zostaną przejścia dla pieszych. Na skrzyżowaniu Ołtaszyńskiej i Wojszyckiej powstanie mini-rondo. W planach jest również nasadzenie niskiej zieleni ulicznej.Prace mają zakończyć się do końca kwietnia 2017.

Druga inwestycja, na którą jest już przetarg, to przebudowa ul. Maczka wraz z budową sygnalizacji świetlnej.

 – Zadanie obejmie budowę fragmentu ulicy (od Zwycięskiej nr  50 do Ołtaszyńskiej) oraz poprawę stanu nawierzchni istniejącej drogi (od ul. Zwycięskiej 50 do ul. Obrońców Poczty Gdańskiej). Na istniejącym odcinku dodamy warstwę ścieralną z betonu asfaltowego, wydzielimy chodnik o szerokości 2m, wydzielimy miejsca postojowe prostopadłe i równoległe, zamontujemy 2 progi zwalniające. Jezdnia będzie mieć 6 m. szerokości – wylicza zmiany rzecznik prasowa ZDiUM. 

Na nowym odcinku drogi wybudowana zostanie kanalizację deszczową, staną latarnie w technologii LED, powstanie strefa 30 km/h oraz 88 miejsc postojowych. Na skrzyżowaniu będzie sygnalizacja świetlna, na drodze progi zwalniające.

ZDiUM własnie finalizuje formalności związane z inwestycjami.  – Przedwczoraj wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przebudowę ulicy Ołtaszyńskiej i fragmentu Wojszyckiej. Przedstawiła ją firma EUROVIA Polska S.A. Kwota, za jaką wykona prace to 1 950 870,60 zł – czytamy na stronach ZDiUM.

Również niedawno zarządca zakończył formalności związane z podpisaniem umowy z wykonawcą przebudowy ul. gen. S. Maczka od ul. Zwycięskiej 50 do ul. Ołtaszyńskiej, firmą Bickhardt Bau sp. z o.o. Wykonawca musi teraz zaopiniować projekty organizacji ruchu oraz uzyskać różne pozwolenia, istnieje jednak duża szansa, że rozpocznie budowę jeszcze w tym roku. 

Realizacja obu inwestycji powinna się zakończyć do 30 kwietnia 2017 r. O wszystkich szczegółach organizacji ruchu zarządca drogi będzie informował mieszkańców po podpisaniu umów na wykonanie prac.

źródło: wroclaw.pl

autor: Janusz Krzeszowski 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ