Wkrótce opinia grafologów ws. podpisów TW „Bolka” a KOD chce nadać tytuł Wałęsie

Lech Wałęsa.jpg

Działacze KOD-u chcieli podlizać się Lechowi Wałęsie i złożyli w rzeszowskiej radzie miejskiej wniosek o przyznanie tytułu honorowego obywatela miasta. Zamiast tego wywołali awanturę. Oczywiście, chodzi o przeszłość Wałęsy i współpracę TW „Bolek” z komunistycznymi służbami. „To agent i zdrajca” – mówią przeciwnicy nadania symbolicznego tytułu.

W najbliższych dniach grafolodzy, którzy zajmują się dokumentami z teczki tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”, przedstawią swoją opinię. Naukowcy sprawdzają m.in. autentyczność podpisów Lecha Wałęsy.

– Ta sprawa jest w tym momencie w rękach biegłych, poza IPN. Oni deklarowali, że w okolicach 15 listopada poznamy efekty ich pracy – zapowiedział prezes IPN dr Jarosław Szarek na antenie RMF FM.

Dlatego akcję działaczy podkarpackiego KOD-u w takim czasie trzeba uznać co najmniej za dziwaczną. Złożyli wniosek do Rady Miasta Rzeszowa o nadanie tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Jak można było się spodziewać pomysł podchwyciła lewica i PO.

„Na wniosek radnych lewicowego klubu Rozwój Rzeszowa oraz Platformy Obywatelskiej wprowadzono zmiany, które oznaczają, że przy rozpatrywaniu każdego wniosku będzie decydował głos większości w Radzie Miasta i że klub PiS nie będzie miał na to żadnego wpływu. Tym samym umożliwiono nadanie Lechowi Wałęsie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa” – podaje onet.pl powołujący się na Radio Rzeszów.

KOD chciał podlizać się Wałęsie, a wywołał awanturę. Natychmiast bowiem zaczęli protestować przedstawiciele Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Okresie Stanu Wojennego Województwa Podkarpackiego.

– Lech Wałęsa nie zasługuje na tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa – stwierdził zarząd Stowarzyszenia. – „Wałęsa to agent i zdrajca, który zostawił tych, którzy walczyli o wolną Polskę” – powiedział jego prezes Józef Konkel.

źródło: niezalezna.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj