George Soros – Kim jest naprawdę?

soros.jpg

Jego nazwisko od pewnego czasu pojawia się zarówno w polskich i zagranicznych mediach w kontekście afer lub finansowania określonych grup politycznych. Pytanie „Kim Soros jet naprawdę” stawia autor najnowszej publikacji, kompleksowo prześwietlającej sylwetkę tego multimiliardera, którego globalna sieć powiązań oplotła w zasadzie cały świat.

Andreas von Rétyi  – znany niemiecki politolog i publicysta, autor książki: „George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata” wydanej nakładem wydawnictwa Biały Kruk za punkt w wyjścia stawia sobie próbę udzielenia odpowiedzi na pytanie kim jest George Soros w rzeczywistości.

 „Wygląda na to, że globalnym cinkciarzem, który dorobił się na gigantycznych spekulacjach walutami. Sam siebie kreuje na wielkiego filantropa, w rzeczywistości jest megazagrożeniem dla świata. Tego świata, w którym żyjemy, który znamy, bowiem Soros wymyślił dla nas wszystkich świat inny, w jego mniemaniu lepszy, bo pozbawiony narodów, tradycji, religii, za to oparty na nieustannych spekulacjach gospodarczych, głównie walutowych, co uczyniło zeń miliardera. Sam dla siebie jest bóstwem, po cóż mu więc wiara w Boga? Uzyskał niewyobrażalne wpływy poprzez uzależnioną od niego finansowo sieć tysięcy fundacji, instytutów, uczelni w 90 krajach. Tą misternie uplecioną siecią spowity jest cały glob. Nic dziwnego, że ma możliwość rujnować narodowe gospodarki, przyczyniać się do przewrotów, obalać rządy – stworzył sobie do tego narzędzie. Teraz doświadczamy tego typu działań w Polsce” – czytamy w opisie książki.

Lektura książki wskazuje pewne przerażające fakty. Okazuje się bowiem, że globalne interesy Sorosa napędza destabilizacja poszczególnych rynków i krajowych gospodarek. Ponadto Soros nie szczędzi pieniędzy na wszelkiego rodzaju medialne operacje propagandowe zakrojone na naprawdę szeroką skalę.
 – Soros zajmuje się także kształtowaniem opinii na szeroką skalę – pisze autor – za pomocą mediów pozornie niezależnych. Mogą one być co prawda niezależne od poszczególnych rządów, ale na pewno nie od imperium Sorosa – zauważa Andreas von Rétyi.

Dziś nie ulega już wątpliwości, że opinia publiczna jest zatem manipulowana przez główne media za pomocą technik propagandowych, co do niedawna wyśmiewano – w tychże mediach – jako teorię spiskową. Autor książki poświęconej Sorosowi uchyla rąbka tajemnicy i ukazuje, co naprawdę dzieje się za medialnymi i giełdowymi kulisami, więc czytelnik sam może wyciągnąć wnioski i ocenić, na ile są to jedynie fantazyjne teorie, a na ile realne i groźne działania prowadzące do celu de facto utopijnego. Okazuje się bowiem, że Soros zawsze występuje w imieniu demokracji i zawsze przy”okazji” zarabia miliardy.
 –

Wiele informacji pochodzi z pierwszej ręki. Dotyczy to wypowiedzi autorstwa samego Sorosa, faktów z jego otoczenia, a także dających się wykazać działalności, relacji sporządzonych przez jego własną sieć, czy też powiązań finansowych pozwalających na istotne wnioski […] Wszystkie te informacje pozwalają zrekonstruować interesujące zależności i wyciągnąć z nich wnioski. Niniejsza książka powinna nieco pomóc odtworzyć wzajemne powiązania, przy czym często odzywa się też naturalne osobiste zdanie autora. Ostatecznie jednak każdy musi sam znaleźć swoją prawdę. Również w przypadku tego jednego wielkiego pytania: jaki wpływ ma pochodzący z Węgier obywatel amerykański George Soros na dalsze losy Europy, jaką rolę gra w przewrotach, które doprowadziły między innymi do ogromnych fal uchodźców przybywających na nasz kontynent i co jest jego ostatecznym celem? – tłumaczy autor książki,  niemieckiego politolog i publicysta Andreas von Rétyi.

źródło: niezalezna.pl
 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ