Wrocław: Poszukiwany mężczyzna za zniszczenie kuli pod przejściem podziemnym już jest zatrzymany

przejście.jpg

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie schodów i elewacji w nowo wyremontowanym przejściu podziemnym w centrum miasta. Sprawca jedną z granitowych kul znajdujących się na deptaku stoczył po schodach w przejście.

Straty w wyniku uszkodzenia oszacowano na kwotę 45 tysięcy złotych. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie schodów w przejściu podziemnym w centrum miasta. Zatrzymany to 41-letni mieszkaniec Wrocławia. Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło 31 sierpnia 2016 roku, około godz. 3.40 w nocy. Sprawca na ul. Świdnickiej we Wrocławiu wyrwaną wcześniej jedną ze znajdujących się tam granitowych kul stoczył po schodach w przejście podziemne od strony rynku. 
W związku z tym doszło do uszkodzenia schodów i elewacji prowadzących do nowo wyremontowanego przejścia pod ul. Kazimierza Wielkiego. Straty jakie spowodował zostały oszacowane na kwotę 45 tysięcy złotych. Funkcjonariusze od momentu stwierdzenia uszkodzenia prowadzili czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie osoby podejrzanej o ten czyn. Pomocne w tej sprawie okazały się również nagrania z monitoringu. Po ich zamieszczeniu funkcjonariusze odebrali kilka informacji od mieszkańców. Jedna z nich po zweryfikowaniu, doprowadziła do zatrzymania podejrzanego. 
 
Mężczyzna przyznał się zarzucanych mu czynów. Nie potrafił wytłumaczyć swojego, twierdząc, że był wtedy pod wpływem alkoholu. 41-latek już usłyszał zarzut zniszczenie mienia, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

foto:wds

źródło:policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj