Gmina Bolków: Tragiczny wypadek na budowie S3

wypadek s3.jpg

Wczoraj (15 listopada) na budowie odcinka trasy S3 w miejscowości Sady Dolne pracownik został uderzony płytą podnoszoną przez dźwig. Mężczyzna zginął na miejscu.

W dniu 15 listopada br. kilka minut po godz. 12:00 w miejscowości Sady Dolne (gm. Bolków) doszło do tragicznego wypadku na budowie trasy ekspresowej S3.

Według wstępnych ustaleń 43-letni mieszkaniec województwa małopolskiego został uderzony płytą podnoszoną przez dźwig. Operator podnosił element konstrukcji, jednak prawdopodobnie przez silne podmuchy wiatru płyta gwałtownie przemieściła się i uderzyła w głowę pracownika.

Pomimo błyskawicznie udzielonej pomocy najpierw przez kolegów, a następnie przez strażaków mężczyzny niestety nie udało się uratować.

„Do tego zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor, JRG Świebodzice, OSP Sady Dolne oraz OSP Dobromierz. Na miejscu okazało się, że podczas przenoszenia przez dźwig metalowego szalunku doszło do uderzenia tego elementu w jednego z pracowników. Pierwszej pomocy udzielili najpierw pozostali pracownicy, a następnie na miejsce bardzo szybko przybyli Ochotnicy z Sadów Dolnych, którzy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, a następnie prowadzili ją wspólnie ze strażakami z JRG Jawor przy pomocy defibrylatora AED. Niestety obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon” – poinformował nasz portal kpt. Łukasz Starowicz z KP PSP w Jaworze.

Sprawę tego tragicznego wypadku wyjaśnia prokurator i Państwowa Inspekcja Pracy. 

źródło: dolny-slask24h.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj