Policja poszukuje Dariusza Nożownika

noz.jpg

Śląscy policjanci poszukują Dariusza Nożownika, podejrzanego o udział w bójce, w wyniku której zabił on nożem 19-letniego mężczyznę i próbował zabić jego ojca. Prokuratura Okręgowa w Katowicach wydała za poszukiwanym list gończy. Mundurowi apelują do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach – tel. 32 200 14 44 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112.

W niedzielę 21 sierpnia 2016 roku około godziny 5 dyżurny katowickiej komendy policji został powiadomiony o rannym nastolatku. Na ul. 3 Maja doszło do bójki kilkunastu osób, w trakcie której 19-letni chłopak został zraniony nożem. Nastolatek trafił do szpitala. Pomimo wysiłków lekarzy młody mężczyzna zmarł. W śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach zarzuty usłyszało już czterech mężczyzn. Dwaj poszukiwani uczestnicy tragicznej bójki, po publikacjach ich wizerunków w mediach, sami zgłosili się do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że podejrzanym o śmiertelne ciosy nożem jest: Dariusz Nożownik, syn Jana i Elżbiety, urodzony 9 września 1981 roku w Katowicach, ostatnio zamieszkały w Katowicach, PESEL: 81090908696. Poszukiwany posługuje się dowodem osobistym o numerach AYX116409.

Dariusz Nożownik jest również podejrzany o usiłowanie zabójstwa podczas tej samej bójki ojca zmarłego 19-latka.

Policja przypomina, że za ukrywanie i pomoc w ucieczce poszukiwanego grozi kara do 5 lat więzienia.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ