Kaplica wraca na Dworzec Główny we Wrocławiu. Zobacz, jak będzie wyglądała

kaplica4.jpg

Podpisano porozumienie pomiędzy PKP S.A. a wrocławską kurią, na mocy którego kaplica św. Katarzyny Aleksandryjskiej wróci na teren dworca. Znajdzie się jednak w innym miejscu niż przed remontem – tuż obok reprezentacyjnej Sali Sesyjnej.

Dokument podpisano 15. września. Spółkę PKP S.A., która zarządza dworcem, reprezentował Tadeusz Szulc i Kamila Wieczysta. Ze strony Wrocławskiej Kurii Metropolitarnej porozumienie sygnował ks. Rafał Hołubowicz. W ten sposób sześć lat po ostatniej mszy pojawiła się możliwość ponownego urządzenia dworcowej kaplicy.

Swój wkład w powrót kaplicy miał Ks. Jan Kleszcz, Kapelan Kolejarzy Archidiecezji Wrocławskiej, który przez ostatnie lata zabiegał o nią u władz PKP. On sam skromnie jednak przyznaje, że w proces było zaangażowanych wiele osób, którym należą się szczególne podziękowania:

– Zapraszam wszystkich przyjaciół, bliskich i ludzi dobrej woli, czy wreszcie wszystkich czytających niniejszy artykuł, by spoglądając na te minione sześć lat, chcieli ukłonić się z szacunkiem wobec wielu, nawet bardzo wielu kolejarzy, i nie tylko kolejarzy, którzy nigdy nie zwątpili w ten powrót. Mało tego, którzy konsekwentnie, wielokrotnie i na różne sposoby, nie szczędzili swego udziału i zaangażowania na rzecz wspomnianych wyżej starań – powiedział nam ks. Jan Kleszcz.

Wysiłek się opłacił. Jest już gotowy projekt autorstwa inż. Andrzeja Gacka, a także wybrane miejsce – przy reprezentacyjnej Sali Sesyjnej.

– Miejsce jest dyskretne ale z bardzo wielkim dostępem. Prowadzić bowiem do niej będą winda, schody ruchome oraz schody prowadzące do „foyer” Sali Sesyjnej. Przygotowywane są już również kierunkowskazy podpowiadające drogę do kaplicy – zdradził nam ks. Jan Kleszcz.

Nie ma więc już przeszkód, aby rozpocząć inwestycję. Ostatni etap polegający na zaplanowaniu i wycenie prac budowlanych oznacza jednak spore koszty. Jakie? Tego jeszcze nie wiadomo. Nie można też przewidzieć, kiedy kaplica zostanie z powrotem otwarta. Dlatego też dołączamy się do apelu o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Darowizny można przekazywać na poniższy numer konta:

Duszpasterstwo Kolejarzy Archidiecezji Wrocławskiej, ul. Biegła 3; 52-115 Wrocław-Brochów

90 1020 5226 0000 6502 0410 5193

Tytułem: Darowizna na cele kultu religijnego. Kaplica św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Dworcu Głównym we Wrocławiu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ