Nowoczesna donosi do prokuratury na Ziobrę i Kurskiego

pobrane.png

Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka .Nowoczesnej, powiedziała dziś podczas konferencji prasowej, że jej partia składa do porkuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę i Jacka Kurskiego. Zgłoszenie ma związek z niedawnymi publikacjami „Newsweeka”.

W poniedziałek „Newsweek” poinformował, jakoby kongres Solidarnej Polski miał odbyć się za sprzeniewierzone pieniądze z Parlamentu Europejskiego. Odnieśli się do niego posłowie .Nowoczesnej, którzy złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez członków SP – Jacka Kurskiego i Zbigniewa Ziobrę.

– Informacje o możliwości popełnienia przestępstwa – nazywając rzeczy po imieniu – oszustwie, w którym uczestniczył obecny minister sprawiedliwości, były tak szokujące, że czekaliśmy na wyjaśnienia ministra. Jednak Zbigniew Ziobro milczy i udaje, że nie ma sprawy. Czyżby chciał powiedzieć „sorry, taki mamy klimat”? Panie ministrze – sprawa jest i dobrze pan o tym wie – mówiła dziś podczas konferencji prasowej Kamila Gasiuk-Pihowicz, apelując równocześnie do premier Beaty Szydło o wyjaśnienie sprawy.

Chwilę później uznała jednak, że apel jest bezzasadny i dodała: – Ponieważ mamy podstawy obawiać się, że pani premier będzie sprawę wyjaśniać równie skutecznie jak sprawę pana Misiewicza, a dyspozycyjna prokuratura będzie przerzucała sprawę jak gorący kartofel, nie wierzymy w jej rzetelne wyjaśnienie.

Po co zatem kierować sprawę do prokuratury, skoro ma się takie zdanie? Możliwe, że tylko z przyczyn formalnych. Gasiuk-Pihowicz zapowiedziała również skierowanie doniesienia do instytucji europejskich – Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych i Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.

fot. youtube.com

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ