CBA rozbiło grupę, która prowadziła sprzedaż lewych faktur

cbayoutube.jpg

W akcji specjalnej CBA rozbiło grupę, która prowadziła sprzedaż faktur kosztowych. Jej płacili dzięki temu mniejsze podatki, ale tracił na tym budżet państwa.

Zatrzymany przez CBA Łukasz P., szef grupy, prowadził firmę, która oficjalnie zajmowała się doradztwem innym firmom w unikaniu wysokich podatków. Jednak zakres usług był o wiele szerszy. Firma zatrzymanego zajmowała się również hurtową sprzedażą elektroniki, cateringiem, prowadzeniem restauracji, pośrednictwem w handlu nieruchomościami, a także fizjoterapią. 

Łukasz P. oferował sprzedaż faktur kosztowych właśnie z zakresu tych usług. Jednak nigdy nie były one wykonywane. Na czym polegał proceder? Firma płaciła zatrzymanemu do 30 proc. wartości faktury, zyskując w ten sposób koszt, przez co mogła zapłacić mniejszy PIT lub CIT. Tracił na tym budżet państwa. 

„Działalność była bardzo trudna do wykrycia. Łukasz P. płacił wszystkie należne podatki” – mówił funkcjonariusz Biura. 

Dodatkowo zatrzymany założył kilka firm na podstawione osoby, które wymieniały się fakturami, przez co sam był kryty. 

CBA zorganizował akcję specjalną, w której agenci, podając się za biznesmenów, poprosili Łukasza P. o doradztwo podatkowe. Ten zaproponował sprzedaż kilku faktur na kwotę 1,7 mln zł w zamian za 445 tys. zł. 

Do zatrzymania doszło na gorącym uczynku, gdy miało dojść do przekazania pieniędzy. Prócz Łukasza P., zatrzymano również 13 innych osób, które skorzystały z nielegalnego kupna faktur. 

„CBA zatrzymało Łukasza P. Obecnie czynności procesowe prowadzi z nim Prokuratura Okręgowa w Warszawie” – powiedział Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA.

fot. youtube.com

źródło: stefczyk.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj