Sylwester z Sylwestrem Wrocławskim

Dwie sceny w Rynku, wrocławscy artyści grający na żywo, video mapping na kamienicach, a na finał największy w Polsce koncert gongów tybetańskich i pokaz pirotechniczny – tak będzie wyglądać wrocławski sylwester, który zobaczymy też na żywo dzięki transmisji tv Wirtualna Polska.

– Po wielu latach starań udało nam się zakontraktować wielką gwiazdę, która wystąpi we Wrocławiu. Będzie to Sylwester Wrocławski – zapowiada Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol i dyrektor artystyczny wrocławskiego sylwestra.

W ostatnim dniu roku 2016 zagrają na dwóch scenach w Rynku zespoły pochodzące z Wrocławia. – Zależy nam na stworzeniu klubowej atmosfery, artyści grać będą przede wszystkim dla publiczności zgromadzonej w Rynku – podkreśla Konrad Imiela. – Będziemy występować na żywo, bez playbacku. Pierwsza scena (na pl. Gołębim) będzie Mózgiem sylwestra, a druga (od pl. Solnego) jego Sercem .W tym roku nie jesteśmy zależni od transmisji telewizyjnej, więc możemy oderwać się od jednego miejsca wydarzeń artystycznych, jakim była gigantyczna scena – mówi Imiela.

Widzowie zostaną otoczeni muzyką i obrazami, bo w czasie sylwestrowej zabawy na kamienicach otaczających sceny wyświetlany będzie widowiskowy mapping. – Pojawią się też krótkie klipy podsumowujące wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu – zapowiadają organizatorzy.

Na obu scenach naprzemiennie występować będą wrocławscy artyści. Mózg reprezentować będą: Frühstück, Miloopa, Teatr Muzyczny Capitol (z przebojami ze spektaklu „Rat Pack” i L.U.C. z orkiestrą Rebel Babel. W Sercu wystąpią natomiast Blade Loki, Micromiusik, Alicja Janosz i Goście, Mesajah oraz Girls on Fire.

– W Nowy Rok wprowadzi nas L.U.C. z Rebel Babel. O północy dokona się połączenie Serca i Mózgu. Co się wówczas wydarzy jest na razie tajemnicą. Potem zaśpiewają Girls on Fire – wyjawia Konrad Imiela.

Nowy Rok powitamy też wraz z krótkim przemówieniem prezydenta miasta. – Do domów rozejdziemy się w mistycznym nastroju, w który wprowadzi nas największy w Polsce koncert kilkudziesięciu olbrzymich gongów tybetańskich.

Tegorocznym sylwestrem Wrocław otwiera nowy cykl „Sylwester we Wrocławiu. Z Wrocławiem”. Transmitować go będzie na żywo Wirtualna Polska. – Będziemy pokazywać na zmianę obie sceny i relacjonować wydarzenia z mobilnego studia – mówi Wojciech Pawlak, prezes telewizji WP.

Wydarzenie będzie można oglądać w telewizji WP na stronie głównej Wirtualnej Polski, a także w kanale WP nadawanym w naziemnej telewizji cyfrowej (MUX8) oraz wybranych sieciach kablowych. Transmisja rozpocznie się o godz.19 i potrwa do pierwszej w nocy.

– Chcemy, żeby na Rynku było dużo dobrej muzyki, dużo światła i dobrze bawiących się wrocławian – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. – Sylwester w Rynku oficjalnie kończy ESK 2016 we Wrocławiu i jednocześnie udowadnia, że jesteśmy Europejską Stolicą Kultury na zawsze.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ