ZAPROSZENIE do „strefy bezpiecznej jazdy” w Alei Bielany w związku ze Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

policja z lizakiem.PNG

W trzecią niedzielę listopada każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, dlatego Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pragną zaprosić 20 listopada 2016 r. o godz. 11.00 wszystkie chętne osoby do „strefy bezpiecznej jazdy” w Alei Bielany, gdzie zaplanowano wiele różnych przedsięwzięć dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Będą m.in. eksperci z tej dziedziny, interaktywne centrum bezpieczeństwa, w tym różnego rodzaju symulatory, na miejscu udzielane też będą porady z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odbędzie się także zbiórka krwi dla ofiar wypadków. Prowadzący Robert Moskwa. 

W najbliższą niedzielę w miejscu eventu stworzona zostanie wspólnie z Fundacją Votum „strefa bezpiecznej jazdy”, gdzie odwiedzający będą mogli skorzystać z interaktywnego centrum bezpieczeństwa. Do bezpłatnego przetestowania będzie symulator dachowania, symulator zderzenia oraz bezpiecznej jazdy 3d. Dzięki nim w kontrolowanych warunkach będzie można sprawdzić swoje umiejętności radzenia sobie z krytycznymi sytuacjami na drodze. Przy każdym z tych urządzeń czuwać będzie zawodowy instruktor doskonalenia techniki jazdy oraz wykwalifikowany animator. 

Odwiedzający będą mieli także możliwość zasięgnięcia dodatkowych informacji w punkcie doradczym dla poszkodowanych w wypadkach. Przy środkowym wejściu zorganizowany zostanie tematyczny kącik dla najmłodszych z torem wyścigowym oraz bezpiecznym miasteczkiem. Poza tym w ciągu całego dnia będzie można zrobić sobie zdjęcie na policyjnym motocyklu i dołączyć do akcji społecznościowej „Lubię w pasach”, robiąc sobie zdjęcie w oryginalnej fotobudce. 

Podczas imprezy nie zabraknie również gości, w tym m.in. ekspertów z zakresu bezpieczeństwa drogowego. Głos zabiorą przedstawiciele Policji, wrocławskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, prawnik oraz instruktor bezpiecznej jazdy. Prowadzącym będzie znany i lubiany aktor – Robert Moskwa. Co ważne – na miejscu będzie można od razu pomóc poszkodowanym w wypadkach. 

Dzięki współpracy z RCKiK każdy chętny będzie mógł oddać krew w specjalnie przystosowanym do tego krwiobusie. Zbiórka w ramach Akcji Krew dedykowana jest ofiarom wypadków drogowych i odbędzie się w godzinach od 11:00 do 16:00 na parkingu przed wejściem do Alei Bielany. Dla każdego krwiodawcy przewidziany został upominek od organizatora. Poza tym przez cały dzień do Państwa dyspozycji będą Ratownicy Medyczni, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i praktyczną wiedzą. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj