Merkel szykuje więcej pieniędzy na „integrację” imigrantów

pobrane (1).jpg

Od dawna trudno zrozumieć politykę prowadzoną przez Angelę Merkel wobec kryzysu imigranckiego. Co gorsze, kanclerz Niemiec brnie dalej. Już zapowiedziała, że przeznaczy więcej środków finansowych na „integrację imigrantów”. 

„U naszych zachodnich sąsiadów zbliżają się wybory, które wyłonią także nowego kanclerza. Wszystko wskazuje na to, iż chadecy je wygrają, więc nowym-starym kanclerzem zostanie Angela Merkel” – informował wczoraj Waldemar Maszewski, korespondent niezalezna.pl w Niemczech.

Ostateczna decyzja o ewentualnej kandydaturze ma zapaść dzisiaj.

Dlatego z uwagą wysłuchano ostatniego wystąpienia Merkel. Poświęcone było szykowanemu na 2017 rok budżetowi Niemiec. Głosowanie w Bundestagu ma odbyć się w przyszłym tygodniu. Jego główne założenia zdradziła kanclerz Merkel.

„Zapowiedziała, że zwiększenie środków finansowych na bezpieczeństwo wewnętrzne, obronność oraz politykę migracyjną to dobrze zainwestowane pieniądze. Deklaracje padły przy okazji cotygodniowego video skierowanego do obywateli” – podaje telewizjarepublika.pl – „Angela Merkel przekonywała obywateli, że mimo zwiększonych wydatków na obronność i bezpieczeństwo wewnętrzne, poziom budżetu państwa zostanie zrównoważony”.

 

Najwięcej kontrowersji wzbudziła jednak zapowiedź zwiększenia środków na wydatki związane z polityką migracyjną.

 

– Najważniejszym zadaniem w kontekście uchodźców jest teraz ich integracja oraz zapewnienie im kwalifikacji zawodowych, dzięki czemu będą mogli podjąć pracę – stwierdziła Merkel.

Zaprasza kolejnych imigrantów?

fot. youtube.com

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ