Nowy prezes i dyrektor sportowy Śląska

wks.jpg

Krzysztof Hołub został prezesem WKS Śląska Wrocław S.A. Nowym dyrektorem sportowym w klubie będzie Adam Matysek, były reprezentant Polski i bramkarz Śląska. 

Prezydent Rafał Dutkiewicz zapowiadał w październiku zmiany w zarządzie klubu. Teraz stają się one faktem. 
– Śląsk się zmienia. Przed kilkoma laty wzięliśmy odpowiedzialność za klub i konsekwentnie się z tego zobowiązania wywiązujemy – powiedział Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. 

Rada Nadzorcza Śląska w poniedziałek powołała na stanowisko prezesa zarządu Krzysztofa Hołuba. Jest on prezesem zarządu spółki Wrocławski Park Wodny i będzie łączył tę funkcję wraz z kierowaniem Śląskiem (za zarządzanie wrocławskim klubem nie będzie pobierał wynagrodzenia). 
Nowy szef WKS-u jest prawnikiem, to doświadczony menedżer. Był już prezesem Śląska w 2013 roku. Wcześniej Hołub pełnił m.in. funkcję członka rady nadzorczej klubu koszykarskiej ekstraklasy AZS Koszalin. 
– Wracam do Śląska z ogromnym poczuciem odpowiedzialności. WKS jest bardzo ważny dla wrocławian. To klub z pięknymi tradycjami, powód do dumy. Zdaję sobie z tego sprawę, ale się nie lękam wyzwań – powiedział Krzysztof Hołub. 

To nie jedyna zmiana w strukturach WKS-u. Przy boku nowego prezesa pracę na stanowisku dyrektora sportowego rozpoczyna Adam Matysek, jeden z najbardziej znanych piłkarzy, którzy grali w Śląsku Wrocław. To 34-krotny reprezentant Polski, występował m.in. w znanym klubie Bundesligi Bayerze Leverkusen, grał w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Ostatnio był trenerem bramkarzy w 1.FC Nürnberg. Ma za sobą szkolenie skautingowe. 
– Jestem przekonany, że razem z Adamem Matyskiem, znakomitym niegdyś zawodnikiem i jedną z legend Śląska, potrafimy poprowadzić klub do sukcesów – twierdzi Hołub. 
Adam Matysek cieszy się, że wraca do Śląska. – Wiele mu zawdzięczam. Z tego klubu wyjechałem do Niemiec i zacząłem swoją przygodę z Bundesligą, która jest jedną z najlepszych lig na świecie. Czuję się zaszczycony, że mogę wrócić na Oporowską w innej roli i pracować dla WKS-u – twierdzi Adam Matysek.   

Władze miasta, które jest większościowym akcjonariuszem w klubie zapewniają, że niezależnie od zmian w spółce w nowym roku rozpocznie się operacja sprzedaży Śląska.  

źródło: wroclaw.pl

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ