Posła PO chce przyjąć muzułmanów do swojego domu?

maxresdefault.jpg

 

Politycy Platformy Obywatelskiej to mają pomysły. Jak lubują się w wygłaszaniu populistycznych deklaracji. Kolejny przykład dzisiejszego poranka dał poseł Marcin Święcicki, który ogłosił, że gotów jest przyjąć „muzułmanów ze strefy wojny” pod swój dach. 

Dzisiaj w Warszawie odbędzie się spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Czech, Słowacji i Węgier) w rozszerzonej formule (z delegacjami z Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji i Słowenii). Poświęcone będzie kryzysowi imigranckiemu, a przede wszystkim problemom z falą przybyszów, którzy docierają do Europy.

Na ten temat wypowiadał się poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Święcicki, który został zaproszony do programu „Gość poranka” na antenie TVP Info. Nie poprzestał jednak na merytorycznej ocenie sytuacji. Skorzystał z okazji, aby obwieścić pewną deklarację.

 

– Mógłbym przyjmować uchodźców indywidualnie. Przyjmowaliśmy już Gruzinów i Ukraińców. Jesteśmy gotowi przyjąć też muzułmanów ze strefy wojny – stwierdził.

– Mamy dom. Dzieci się już wyprowadziły, dlatego jest trochę luzu i nie byłoby z tym problemu – dodawał polityk PO.

Od razu jednak zastrzegł  – uchodźcy trafiający do Polski muszą być dokładnie sprawdzeni.
– Nasze służby miały ich dokładnie sprawdzać. Jeśli byłyby jakieś wątpliwości, to nie byliby przyjmowani – tłumaczył Marcin Święcicki.

fot. youtube.com

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ