Złoto dla Wrocławia za Akademię Kreatywności

kre.jpg

Urząd Miejski Wrocławia otrzymał złoty medal w konkursie Polish Project Excellence Award za prowadzenie Projektu Społeczno-Organizacyjnego Destination Imagination Akademia Kreatywności.

W finale tegorocznej edycji Konkursu Polish Project Excellence Award znalazło się 7 projektów, które w tym roku walczyły o miano „Najlepiej zarządzanego projektu w Polsce w roku 2016”. 17 listopada 2016 r. jury wyłoniło finalistów. Złoty medal PPEA w kategorii Projekt Społeczno-Organizacyjny otrzymało Biuro Zarządzania Projektami Urzędu Miejskiego Wrocławia za projekt Destination Imagination Akademia Kreatywności. 

– Cieszymy się z tego, że otrzymaliśmy nagrodę, która pokazuje, że projekty realizowane w mieście są prowadzone w sposób profesjonalny. Jury doceniło także unikalną politykę prowadzenia projektów– mówi Robert Bednarski, dyrektor Biura Zarządzania Projektami Urzędu Miejskiego Wrocławia. – Kompleksowy audyt prowadzili asesorzy z różnych części Polski, badana była nie tylko dokumentacja projektowa ale również interesatriusze projektu – m.in. dyrektorzy placówek oświatowych i dzieci biorące udział w projekcie Destination Imagination Akademia Kreatywności – dodaje Bednarski.

POLISH PROJECT EXCELLENCE AWARD to konkurs organizowany z inicjatywy International Project Management Association Polska. Celem PPEA jest nagradzanie najlepszych projektów oraz promowanie kompetencji realizujących je przedsiębiorstw. Ocena projektów zgłoszonych do Konkursu dokonywana jest z wykorzystaniem uznanego na świecie modelu Project Excellence. To sprawdzone narzędzie umożliwia kompleksową ewaluację zarówno samego procesu zarządzania danym projektem, jak i jego szeroko rozumianych rezultatów.

International Project Management Association Polska (IPMA Polska) jest częścią międzynarodowej organizacji non-profit – International Project Management Association, zrzeszającej i certyfikującej Project Managerów. Misją IPMA Polska jest umożliwienie wymiany doświadczeń wszystkim zainteresowanym zarządzaniem projektami, wspieranie ludzi w zdobywaniu wiedzy o zarządzaniu projektami, oraz organizacji wdrażających zarządzanie projektowe. Czytaj więcej 

Największy na świecie kreatywny program edukacyjny

Destination Imagination Inc. to największy na świecie kreatywny program edukacyjny, ma swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 1982 r. narodziła się Odyseja Umysłu . DI jest uzupełnieniem edukacji szkolnej, będąc jednocześnie propozycją kreatywnego spędzania czasu wolnego po lekcjach. W programie znalazło się już ponad milion uczestników.

W dniach 1–3 kwietnia 2016 roku we Wrocławiu odbyła się ogólnopolska olimpiada kreatywności. W 2017 roku Wrocław będzie gospodarzem Międzynarodowej odsłony olimpiady kreatywności. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ