Bezrobotny 40-latek z Bytomia. Miał nóż i strzykawkę, czekał na prezydenta NOWE FAKTY

Duda82.jpg

Mężczyzną zatrzymanym w Piekarach Śląskich jest 40-letni Aleksander Cz., mieszkaniec Bytomia. Miał przy sobie nóż myśliwski i strzykawkę bez igły z nieznaną na razie substancją. Co chciał zrobić? – Jego tłumaczenia są niejasne – przyznała dziennikarzom podinspektor Aleksandra Nowara, rzecznik śląskiej policji. Informację będziemy na bieżąco uzupełniać.

Jak już informował portal niezalezna.pl przed wizytą prezydenta Andrzeja Dudy na Śląsku doszło do groźnego incydentu. Zatrzymany został mężczyzna, który miał przy sobie nóż.

„BOR zatrzymał osobę stwarzającą zagrożenie dla Prezydenta RP posiadającą narzędzia niebezpieczne.  Osoba została przekazana Policji. Trwają czynności  wyjaśniające” – podało w lakonicznym komunikacie Biura Ochrony Rządu. Na jaw wychodzą jednak nowe fakty.

Wiadomo już, że zatrzymanym jest mieszkaniec Bytomia, 40-letni Aleksander Cz. Policjanci zwrócili na niego uwagę około godziny 13.30, czyli przed przyjazdem prezydenta Dudy do Piekar Śląskich. Uzbrojony napastnik kręcił się w pobliżu Bazyliki.

– Swoim dziwnym zachowaniem zwrócił uwagę funkcjonariuszy policji – tłumaczy podinspektor Aleksandra Nowara.

Aleksander Cz. miał również przy sobie list – podaje fakt24.pl, który „zawierał „refleksje i pytania” skierowane do prezydenta”.

Mężczyzna zdradził co chciał zrobić?

– Jego tłumaczenia są niejasne – dodaje rzecznika śląskiej policji.

Aleksander Cz. może odpowiadać z artykułu 160 kodeksu karnego, czyli narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to do 5 lat więzienia.
 


Na stronie Komendy Głównej Policji pojawił się komunikat – cytujemy w całości

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie niebezpieczne przedmioty czym mógł stworzyć zagrożenie. Do zdarzenia doszło przed wizytą prezydenta RP.

Około godziny 14:00 w Piekarach Śląskich przy ul. Ficka 7 w Bazylice Najświętszej Marii Panny i Św. Bartłomieja na tyłach prezbiterium policjanci z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w  Katowicach pełniący służbę po cywilnemu związaną z zabezpieczeniem planowanego przyjazdu pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zatrzymali 40-letniego Aleksandra Cz. Przy mężczyźnie znaleziono niebezpieczne narzędzia, a jego zachowanie wskazywało, że może stworzyć zagrożenie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. Obecnie funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

źródło: niezależna.pl

fot: youtube

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ