Czeka nas dopłata do Narodowego Forum?

forum.jpg

Czeka nas dopłata do Narodowego Forum? Kwota 138 mln.zł. wraz z odsetkami należy się Mostostalowi – tak zadecydował Sąd Arbitrażowy.

Mostostal zszedł z placu budowy w konflikcie z magistratem. Teraz udowodnił w sądzie, że odstąpienie od umowy było skuteczne i nastąpiło z przyczyn obciążających gminę, więc spółka jest coraz bliżej wywalczenia odszkodowania – czytamy w Radiu Wrocław

Na tę kwotę składają się dwa roszczenia, jak podaje Radiu Wrocław Agata Falęcka, rzecznik prasowy Mostostal Warszawa „82 ml.zł plus odsetki za wykonane a nierozliczone do dnia odstąpienia przez inwestora roboty i dostawy oraz 56 mln.zł. plus odsetki za roszczenia finansowe związane z nienależytym wywiązaniem się przez Gminę Wrocław z tych zobowiązań do momentu odstąpienia od Kontraktu, tj. w szczególności odszkodowań za koszty poniesione podczas przestojów spowodowanych okolicznościami leżącymi po stronie inwestora czy wynagrodzenia za wprowadzone przez Inwestora roboty dodatkowe. Należy pamiętać, że każdy dzień trwania sporu to kilkadziesiąt tysięcy złotych narastających odsetek podkreśla rzecznik Falęcka.

Waldemar Bednarz w następujący sposób komentuje zaistniałą sytuację: 

Narodowe Forum Muzyczne początkowo miało być zbudowane przez Konsorcjum, na którego czele stał Mostostal Warszawa, za około 300 mln zł. W trakcie budowy Gmina Wrocław rozstała się z Mostostalem w konflikcie. Roszczenia miały obie strony. Inwestycję przejął … nasz wrocławski InterSystem. Cena, jakżeby inaczej, urosła już do ponad 510 mln zł. Wiele wątków budowy Forum było badanych przez prokuraturę – próbowano podsłuchiwać urzędników i prominentnych działaczy PO (więcej można znaleźć na stronach Gazety Wrocławskiej). Teraz, po przegranym arbitrażu, musimy dodatkowo dorzucić 138 mln zł (czyli 220 zł na jednego wrocławianina). To daje razem 650 000 000 zł – 4 razy drożej niż przepiękny budynek Filharmonii Szczecińskiej. Nie wierzę, że tym razem nasz wódz uniknie odpowiedzialności – choćby politycznej. Amen.

źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj