Nowy sondaż: sprawdź wyniki

sejm robert.jpg

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości w listopadzie zostało bez zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca i wynosi 34 proc. Platforma Obywatelska plasuje się na drugim miejscu z wynikiem 19 proc. poparcia, co oznacza wzrost o 4 pkt. proc. w stosunku do miesiąca poprzedniego.

Takie wnioski wynikają z badania przeprowadzonego przez Kantar Public (dawniej TNS Polska).

„Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, 34 proc. badanych zapowiedziało zamiar głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Poparcie dla partii nie zmieniło się w stosunku do poprzedniego miesiąca. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska (19 proc. proc.), która zyskała 4 pkt. proc. poparcia w stosunku do października” – napisano w komentarzu do badania.

Na kolejnych miejscach znajdują się .Nowoczesna Ryszarda Petru z 9 proc. poparciem, oznaczającym spadek o 2 ptk. proc. Na czwartym miejscu partia Kukiz’15 z 8 proc. poparcia – 1 ptk. proc. spadku. Do Sejmu weszłoby jeszcze PSL ze wzrostem o 2 ptk. proc. w stosunku do miesiąca poprzedniego, czyli poparciem rzędu 5 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 12-17 listopada na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1.030 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

źródło: Telewizja Republika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ