Piotr Rybak: „To nie ja jestem ofiarą, to cały naród jest ofiarą. Właśnie pokazali, że mogą z nami wszystko zrobić”

rybak.jpg

Piotr Rybak: „To nie ja jestem ofiarą, to cały naród jest ofiarą. Właśnie pokazali, że mogą z nami wszystko zrobić”. Wrocławianin skazany na 10 miesięcy więzienia za spalenie kukły podczas antyislamskiej demonstracji. Co teraz zrobi?

Czytaj Wrocław: Publiczność oburzona po ogłoszeniu wyroku. Krzyczano: „Areszt oraz Ile sąd dostał od Sorosa za ten wyrok?”

Z relacji oskarżonego Piotra Rybaka – i jak sam o sobie mówi syna polskiego chłopa, wierzącego i praktykującego katolika a także patrioty – wynika, że zeszłoroczny protest przeciwko wprowadzaniu islamistów do Polski, wypunktowanie antypolskiej działalności Georga Sorosa i spalenie kukły, która obrazowała tego człowieka a jednocześnie była wyrazem sprzeciwu – stało się polityczną zagrywką.

Jeśli do tego dopuścimy, mówi Rybak, za chwilę okaże się, że będziemy karani za wyrażanie na ulicach polskości a hasło Polska dla Polaków wypowiadać będziemy po cichu bo jakiekolwiek lobby będzie miało sędziego, który…i tutaj oskarżony Rybak, stwierdza: nikt mnie nie złamie, sprzeciwiać się będę dalej.

Jak odebrałem wyrok? cóż, wyrok był już napisany (kiedy? podczas rozprawy?) , uśmiechnięty sędzia odczytał go bardziej w imieniu narodowości żydowskiej, niż polskiego sądu. I proszę wierzyć, nie tylko ja tak odebrałem (…) W tym procesie to nie ja jestem ofiarą, to cały naród jest ofiarą. Właśnie pokazali, że mogą z nami wszystko zrobić.

 Mam prawo odwołać się od wyroku i to zrobię. Jest określona procedura do której muszę się dostosować.

Małgorzata Paw

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ