Mając ponad 2,5 promila „jechał tylko po papierosy” – policjanci zatrzymali kierującego samochodem

Policja - napis.jpg

Wrocławscy funkcjonariusze z Komisariatu Policji na Psim Polu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wpadł, gdy jechał samochodem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci widząc jak rusza z impetem, zareagowali natychmiast i udaremnili mu dalszą jazdę. Mężczyzna tłumaczył się, że postanowił tylko pojechać do pobliskiego sklepu po papierosy. Teraz odpowie przed sądem, gdzie grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Funkcjonariusze Referatu ds. Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole podczas pieszego patrolu jednego z osiedli zauważyli ruszającego brawurowo z impetem volkswagena. Zareagowali natychmiast chcąc sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania kierowcy. Zatrzymali auto i po otwarciu drzwi od samochodu wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna nie potrafił logicznie odpowiadać na zadawane pytania, a po wyjściu z pojazdu miał problemy z utrzymaniem równowagi. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę. Kierowca tłumaczył się funkcjonariuszom, że postanowił tylko pojechać do pobliskiego sklepu po papierosy. 

Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo sprawdzenia potwierdziły, że mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.  Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

st. asp. Wojciech Jabłoński 
Źródło: KP Psie Pole 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ