Putin: Granica Rosji nie kończy się nigdzie

putin.png

“ Granica Rosji nie kończy się nigdzie” – powiedział Władimir Putin podczas wręczania nagród dla uczniów w dziedzinie geografii podczas ceremonii zorganizowanej przez Rosyjskie Towarzystwo Geograficzne – podaje bbc.com.

Putin podczas uroczystości zapytał 9-letniego chłopca, gdzie kończy się granica Rosji. Chłopiec odpowiedział, że na “Cieśninie Beringa”. Putin jednak postanowił dać własną odpowiedź – Granica Rosji nie kończy się nigdzie-stwierdził Putin, na co publiczność zareagowała oklaskami i śmiechem.

Zaraz potem prezydent Rosji dodał „To był żart”

Wcześniej Putin zapytał 5-latka, stolicą, którego państwa jest Wagadugu. Chłopiec poprawnie odpowiedział, że Burkina Faso, ale nie potrafił odpowiedzieć na kolejne pytanie prezydenta Rosji o to, czy wie jak, wcześniej nazywał się ten kraj. Prezydent szybko pomógł z udzieleniem poprawnej odpowiedzi. – Górna Wolta! Dobry chłopiec – odparł.

 

BBC przypomina, że Związek Radziecki podczas swoich ostatnich lat istnienia był ironicznie nazywany „Górną Woltą z rakietami”.

 

Chciałbym, aby było jasne dla wszystkich: nasz kraj będzie nadal aktywnie bronić praw Rosjan, naszych rodaków za granicą. Będziemy wykorzystywać do tego całą gamę dostępnych środków – od politycznych i ekonomicznych do operacji w ramach międzynarodowego prawa humanitarnego oraz prawa do samoobrony

-zapewnił podczas uroczystości Putin.

fot. twitter.com/KremlinRussia_E

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj