IPN twierdził, że zatrzymany dziś Jarosław W. to TW

148041226014407189928.jpg

 

Asystent byłego senatora PO Józefa P. – Jarosław W. – także został dziś zatrzymany przez CBA w związku z zarzutami korupcyjnymi. IPN twierdził, że był on w PRL zarejestrowany jako TW „Student”. Ale w 2011 r. sąd stwierdził, że W. nie jest kłamcą lustracyjnym.

Jarosław W. był w latach 80. członkiem NZS, współzałożycielem Inicjatywy Walki Czynnej, kolporterem pism podziemnych, m.in.: „Szkoły Podziemnej”, „Strzelca”, „Z Dnia na Dzień”, „Tygodnika Mazowsze”, książek paryskiej „Kultury”, Niezależnej Oficyny Wydawniczej NOWa na terenie Wrocławia. W 1987 r. był współzałożycielem Pomarańczowej Alternatywy we Wrocławiu i koordynatorem jej działalności w całej Polsce. Od 1987 r. znany był jako najbliższy współpracownik Józefa P. W latach 2004-2009 był dyrektorem biura poselskiego Józefa P., który był wówczas eurodeputowanym.

Gdy kilka lat temu W. kandydował w wyborach do Senatu, IPN zarzucił mu, że złożył on niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne. Według wrocławskiego IPN W. współpracował ze służbami bezpieczeństwa PRL jako TW „Student”. W. bronił się, że był jedynie kandydatem na tajnego współpracownika.

W 2011 r. sąd stwierdził, że W. nie jest kłamcą lustracyjnym.

W. został dziś zatrzymany przez CBA wraz z byłym senatorem PO Józefem P. Oprócz nich w związku z zarzutami korupcyjnymi zatrzymano 7 innych osób. 

fot. cba

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ